korkotaso

reaalikorko on 2 vuotta ollut miinuksella. Korot sen kun laskee ennätyksestä toiseen. Miten kauan tällainen tilanne voi jatkua?

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itstheend

      Epätoivoista ja tuloksetonta pyristelyä täystuhoa vastaan, matala korko ei palvele ketään muuta kuin huikeasti ylihintaisen asuntovelallisen asemaa ja sekin vain siinä tapauksessa että saa pitää työpaikkansa joka sekin on koko ajan yhä epävarmempaa.

      Koko talousjärjestelmä on romahtamassa koska on uskoteltu että tavallisen ihmisen etu ei merkitse mitään, siitä ei tarvitse piitata eikä ottaa huomioon joten kaikki tahot ovat ryhtyneet riistämään ja ryöstämään tavallisen ihmisen rajallisista palkkatuloista huikeita osuuksia itselleen. Kun maksukyky loppuu, koko mätä systeemi romahtaa ja näin juuri on käymässä. Muita maksajia ei nimittäin ole kuin tavallinen palkkatyöläinen. Tämän ovat unohtaneet niin poliitikot kuin suuryrityksetkin ja nyt koittaa totuuden hetki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      128
      5983
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4336
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      58
      2751
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2588
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1855
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1524
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      34
      1382
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      24
      1341
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      27
      1177
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1121
    Aihe