Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Auttakaas. E-pillerit aloittanut juuri!

Aloitin yazz merkkiset e-pillerit 25 päivää sitten kierron ensimmäisenä päivänä. Menkat kesti noin. 7 päivää (kesti edellisenä kertanakin 7pv, eli aika pitkään. Yleensä mulla kestää 4-5 pv, mutku otin sitä aikasemmin jälkiehkäsypillerin, nii näköjään siitä johtuu.) No, mutta mulla tulee  nykyään 24pv välein kuukautiset, tai on tullu nyt yli puolen vuoden välein silloin.

Mutta siis, harrastin seksiä ilman kondomia poikaystävän kanssa e-pillerit aloitettua niin siitä jokusen 15pv nii harrastin vasta seksiä ekan kerran niiden kanssa. Olin aika kuiva alussa, joten se vähän sattui..huomasin että tuli tosi vähän verta.. Seuraavana päivänä huomasin et tuli lisää verta ja oli menkkasia oireita vähäsen. No, verta tuli sit pari pv vähän (aika niukat). Mut oikeesti menkat pitäs alkaa vasta viikon - parin päästä. Tänää huomasin et tulee jotain ruskeeta vuotoa.. Ei mitää paksua vaa iha sellast kirkasta ruskeeta. Mistä tää kaikki nyt johtuu? Rupee vähä pelottaa jo, vai onko nää nyt e pillereistä johtuvia oireita. Tai jos oon raskaana? Harrastin ehkä 2kk sitten seksiä, kondomin kanssa ennen tätä viime kertaa mistä nyt puhun.. Wääh,!

Tänää pitäs ottaa sellane valkone pilleri, ku noit on niitä punasia ja valkosia kuun lopussa pari. Eikö niitten aikana pitäs alkaa menkat? Vastaha mul tuli menkat ja sit nyt jotai välivuotoa tms? Sekavaa.
056
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Moikkavaaan kirjoitti:

Aloitin yazz merkkiset e-pillerit 25 päivää sitten kierron ensimmäisenä päivänä. Menkat kesti noin. 7 päivää (kesti edellisenä kertanakin 7pv, eli aika pitkään. Yleensä mulla kestää 4-5 pv, mutku otin sitä aikasemmin jälkiehkäsypillerin, nii näköjään siitä johtuu.) No, mutta mulla tulee  nykyään 24pv välein kuukautiset, tai on tullu nyt yli puolen vuoden välein silloin.

Mutta siis, harrastin seksiä ilman kondomia poikaystävän kanssa e-pillerit aloitettua niin siitä jokusen 15pv nii harrastin vasta seksiä ekan kerran niiden kanssa. Olin aika kuiva alussa, joten se vähän sattui..huomasin että tuli tosi vähän verta.. Seuraavana päivänä huomasin et tuli lisää verta ja oli menkkasia oireita vähäsen. No, verta tuli sit pari pv vähän (aika niukat). Mut oikeesti menkat pitäs alkaa vasta viikon - parin päästä. Tänää huomasin et tulee jotain ruskeeta vuotoa.. Ei mitää paksua vaa iha sellast kirkasta ruskeeta. Mistä tää kaikki nyt johtuu? Rupee vähä pelottaa jo, vai onko nää nyt e pillereistä johtuvia oireita. Tai jos oon raskaana? Harrastin ehkä 2kk sitten seksiä, kondomin kanssa ennen tätä viime kertaa mistä nyt puhun.. Wääh,!

Tänää pitäs ottaa sellane valkone pilleri, ku noit on niitä punasia ja valkosia kuun lopussa pari. Eikö niitten aikana pitäs alkaa menkat? Vastaha mul tuli menkat ja sit nyt jotai välivuotoa tms? Sekavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu