auton tuulilasi?

Missä porissa kannattaa käydä vaihtamassa auton tuulilasin?
mikä on edullinen paikka?
478473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Erku. Tekevät hyvän työn ja mikä tärkeintä työllä on takuu. Nykyiset liimalasit, kun lienevät välillä kinkkisiä asennettavia. Parin auton lasit on vaihdettu siellä. Kiveniskemäkorjaukset olen teettänyt Auto-Luojuksella. Iskemä yleensä saadaan paikattua lähes huomaamattomaksi ja mikä parasta kasko yleensä korvaa korjauksen ilman omavastuuta ja bonusmenetystä.

Äänestä
  • Ei ainakaan Erkulla. Lasit ovat huonolaatuisia. Takuu on kusetusta.

    Äänestä

  • Kusetusta? Mitä tarkoitat, pitäisi viedä auto sinne lasinvaihtoon.

    Äänestä

etjun aloitta on varmaan erku..
ekas kysytään ja siteen itse vastataan omaan kysymykseen. piilomainontaa juu ja täydestä menee kansaa

Äänestä

Paliinilla hyvä työ ja boonukse päälle. Emme tosin ole koskaan vaihtaneet autoihimme uutta tuulilasia, koska vaihdamme autot noin kahden vuoden välein.

Äänestä
  • No ei oo ainakaan pikkurahasta pulaa.

    Voitteko adoptoida minut?

    Äänestä

  • adoptiolapsi kirjoitti:

    No ei oo ainakaan pikkurahasta pulaa.

    Voitteko adoptoida minut?

    Se on muuten uskomatonta, miten moni suht keskituloinen pystyy laittamaan niin paljon rahaa autonvaihtoihin. Auto vaihtuu 2-3 vuoden välein. Uskomatonta!

    Itse pienituloisena ostan aina yli 10 vuotta vanahn käytetyn auton suoraan yksityiseltä ja ajan sillä noin 7 vuotta. Sitten myyn sen pois ja ostan taas yksityiseltä yli 10 vanhan romun.

    Ei ole varaa ostaa käytettyä liikkeestä, kun niissä on aina se liikkeen "siivu" jolla elätetään autoliike, toimitilat ja yrittäjän voitto. Köyhällä ei ole varaa elättää kuin itsensä!

    Äänestä

Pakko tulla taas leijuun ku ei kukaan olekaan enää kiinnostunut.

Äänestä
  • Kertoisitteko edullisen paikan tuulilasin vaihtoon?

    Äänestä

Erkua kehutaan, mutta Erku laittoi autooni tuulilasin ja sauma jäi vuotamaan. Pikapesussa tuli vettä sisään...

Myin auton pari kuukautta myöhemmin, joten ongelma lähti kiertämään...

Äänestä

Kertoisiko joku edullisen paikan lasinvaihtoon? Tämä nykyinen on huolestuttavan tyhjä ja pitäisi saada joko täytettyä se edullisesti, tai sitten vaihdettua kokonaan uuteen.

Äänestä
  • jos viitsit ajaa vähän pidemmälle niin Jaakko tehdas Paneliassa, tosi edullinen

    Äänestä

Erkku tekee hyvää jäljeä mutta asiakaspalvelu on kaikkea muuta en ehdota viemään erkulle

Äänestä

Ulvilan autohuolto. Kylläkin Ulvilassa mutta hyvä työ ja suht edullinen. Ystävällinen palvelu.

Äänestä
  • No en suosittele Ulvilan autohuoltoa! Asiakaspalvelu törkeän huonoa! Omistajat ilmeisesti osaavia mutta työt tekee "amispojat". Hinta riippuu omistajan mielialasta!

    1Äänestä

  • Ulvilan Autohulto.Vietiin ajamalla auto sinne korjattavaksi.
    Haettiin hinaamalla pois.Lasku 300€.

    1Äänestä

Mihin haluaisit lasin vaihtaa? Mulla olisi puolikas lapio ja käytettyjä tulitikkuja vois vaihtaa niihin?

Äänestä

Satakunnan Lasi.Friitalantie 11 Ulvila.0405125840.
www.satakunnanlasi.fi

1Äänestä

En suosittele hankkimaan pilkington tuulilaseja. Laatu on huonoa. Naarmuuntuu ja harmaantuu pilalle 1-2 vuodessa, pinta ei kestä edes pyyhkijänsulkaa. Alkuperäinen tuulilasi oli parempi 10v käytön jälkeenkin.

1Äänestä
  • Se vaan monessa uudessa autossa on tuo pilkinttonin lasi. Onko se sitten alkuperäinen vai ei?

    1Äänestä

  • Itsellä ainakin on pilkingtonin lasi ollut hintansa väärtti, 2v sitten vaihdettu. Eikä pienintäkään kulumaa, lukuunottamatta kiven jälkiä. Riittää kun muistaa vaihtaa sulat tarpeeksi usein.

    Äänestä

kaikki vaihtakoon lasinsa missä haluaa mutta jos haluaa laadukasta työtä kohtuuhinnalla niin se on ehdottomasti väre.

Äänestä

Eihän sillä ole väliä, että missä vaihtaa, kun vakuutus sen maksaa.

1Äänestä

Suomesta ei saa enää edullisia tuulilaseja mistään. Silloin vielä sai, kun jaakko-tuote myi laseja.

Äänestä
  • Jaakko-tuote myy vieläkin tuulilaseja vanhempiikin autoihin.

    Äänestä

paneliaan vaan suoraan tehtaalle.kyllä siä viä myydään ja asennetaan edullisesti

Äänestä

HBC.Tuulilasi korjaukset ja vaihdot.Toukolantie 27 Pori.Vanhakoivisto.
0405529428 tai 026353894.AUTOPALVELU VÄRE.

2Äänestä

INCAR.Tuulilasi vaihtopalvelut.Huoltokorjaamo.Maalaamo.Peltikorjaamo.
Kaikki automerkit.Kaikki vakuutusyhtiöt.Incar-rahoitus 30-60 päivää korotonta maksuaikaa.
Palokunnantie 3 Pori.0300247261.

1Äänestä

Potkaise itse lasi ulos ja laita uusi tilalle. Ei ole vaikeaa.

Äänestä

Kävin Erkussa. Aivan virhekäynti, ei enää ikinä.
Tuulilasinpyyhkimet olivat aivan hullussa asennossa käynnin jälkeen, suojakuppi puuttui, asennusjälkiä siellä täällä ja ruuvimeisselin vääntöjälkiä listoissa ym.
Kävin valittamassa. Olin kuulemma yksi niistä muutamista tuhannessa, jotka ovat v-tumaisia asiakkaita totesi yrittäjä nortti huulessaan. Mukaan mahtui vielä muutakin painokelvotonta tekstiä, mutta ei siitä enempää tässä. Muutaman vuoden yrittäneenä yrittäjällä on vielä paljon opittavaa asiakaspalvelusta.
Mahtuu kyllä top 5:een huonoimmista käymistäni liikkeistä ikinä.
Onneksi on muitakin autonlasiliikkeitä. Nämä jalat eivät sinne enää ikinä astu.

Pyyhkimen säädön ja kupin sain, mutta sillionkin omistaja horisi jotain ihmeellistä suojakuppipelistä kotona...

Äänestä

Sama juttu muuten täällä
Ylimielinen pitäjä. Saa valittaa jos uskaltaa ☺

Äänestä

Erkun maine on ollut tuollainen aina, mutta silti vaan pysyy pystyssä. Kai siellä joku sitten käy.

Äänestä

Erku oy tekee ylimääräistä voittoakin vuosittain taloustietojen mukaan, ja fakebookissa kaikki arvostelut ovat 5/5.

Antakaa fakebookkiin feikkitilillä arvostelunne jos vituttaa. Ei niitä kukaan täältä lue. Fakebookista yritys ei voi poistaa arvostelua.

Äänestä

Joo pitäis pistää niiden faceen vähän peukkuu alaspäin.
Kävin tässä keväällä siel ja niiden virheen takia toimari hyökkäs melkein kimppuun ku uskalsin valittaa

Äänestä

Listat repsottaa ja pyyhkimet väärin asennettu. Kaveri saa korjata. Sinne en mee!
Arvosteluna vois tähän pistää 1/5
Lasista sentään näkee läpi.

Äänestä

Juuri Erkulla käyneenä totesin että ei ikinä enään.
Taustapeili löysässä, sormenjälkiä verhoilussa, maalia pois eri kohdista kojelaudan ritilästä lasin takaa, lattialla leikatusta verhoilusta palanen, lasin ulkopuolella oleva tiiviste molemmin puolin lasin päältä pois.
Vastauksena että peili jäi käteen jo tuotaessa, maalia ei edes kuulemma kyseisissä ritilöissä ole vaikka ovat metallia ja maalattu harmaalla, tiivisteet menneet lasia puhdistaessa talvella.

Asiallisesti menin esittämään ongelmat mutta heti vastassa hyökkäävä asenne kun menee reklamoimaan... kysyi omistaja vielä että kai penkissä oleva reikäkin on heillä tullut.... mainitsi että pitääkö hänen ostaa auto pois.

Kuulemma ainoat kolme reklamaatiota tullut A6 omistajilta että paskasti tehty auto kuulemma,

Pesivät sormenjäljet pois ja kiinnittivät peilin.

Oli viimeinen kerta kyseisessä yrityksessä ja kaverille mainitsin että miettii vielä viekö omansa sinne kun lasin vaihto edessä.

Äänestä

Ei muuta kuin peukkuja ja osanottoja kaikille kärsineille. Aika huono asenne tosiaan erkussa. Ja taitaa vähän koskea muitakin automerkkejä kuin vain mainittuja nuo ongelmat valitusten kanssa.
Onkohan tekijät siellä vaihtuneet siellä?

Äänestä

Ei sinne kannata mennä millään paremmalla autolla. Nyrkkipajalla on katsos nyrkkipajan laatu ja tapa toimia.

Äänestä
  • Samat sanat täältä. Pari vuotta sitten vaihdettiin tuulilasi mersuun ko. puljussa ja oli todellakin viimeinen kerta kun siellä asioin.

    Ekalla vaihdolla lasi vuosi vettä ja tuulta. Rekalamoin, ja siitäkös tämä klanipää veti herneet nenäänsä, mutta pysyin asiallisena. Sieltä tuli kaikki vittuilut mitä muillekin näköjään...
    No se suostu kuitenkin vaihtaamaan uuden lasin. Uusi lasi oli ok, mutta nämä pärnäset olivat paskoneet muutamat kliput ja jättäneet pissapojan letkut irti, jotka sitten itse kotona kiinnitin. Nämä ovat muuten ko. autossa useiden nastojen ja torxien / muovien alla.

    Paska firma!

    Äänestä

Kävin jaakko tuotteella vaihtamassa lasin tovin aikaa sitten. Siellä ainakin oli asiakaspalvelu ja työn jälki hyvää! On tosin pienen ajomatkan päässä porista..

Äänestä

Vaihdoin auton pois minkä erku pilas.
Ei jaksa tapella niiden kans. Häijyy väkee.

Äänestä

Viekää Vesa-Mattiin. Laskuttavat varmaan, vaikka ei lasia oltas edes vaihdettu.
Multa laskutti, vaikka ei autoa edes korjattu. Tosin ei ollut kyse tuulilasista.

Äänestä

Jep. Minäkin vein Fordini Auto Oy Vesa-Mattiin erään sähkövian takia.
Korjasivat tai hakivat vikaa noin kaksi tuntia ja eivät tietäneet, missä vika on.
Lasku oli 180 euroa.
Vein autoni toiselle korjaamolle ja lupasivat korjata niin, että eivät laskuta, jos ei vikaa löydy. Löysivät vian ja korjaus maksoi 40 euroa.

EN IKINÄ VIE FORDIANI MERKKIKORJAAMOON. Laskussysteemi on aivan rahastusta.

Äänestä

Todella harmillista. Yrityksen ylimielisen omistajan Rauvolan käyttäyttyminen asiakasta kohtaan käsittämättömän tyrmistyttävää. ÄLKÄÄ pysäköikö yrityksen p-alueelle jos asioitte liikkeessä.
Tästä itse sain kova ääniset haukut #!@#! muiden asiakkaiden edessä sekä manaukset mihinkä pitää pysäköidä kun asioitte liikkeessä vaikka olin pysäköinyt juuri asiakkaille tarkoitetulle p-alueelle !! Aivan törkeää käyttäytymistä. Niin out of level että huhhuh !!

Erittäin ikävästi tämän henkilön käyttäytyminen pilaa täysin yrityksen maineen.
Harmillista koska muu henkilökunta/sekä työnlaatu on 5/5 arvoista.

Niinkuin lupasin, muistan tämän eikä enään tarvitse pelätä että meidän autot siihen pihaan tulee !

Äänestä

Näyttää olevan Vesamatilla yleinen tapa, kun asiakas pysäköi "väärään paikkaan".
Minulle tapahtu joskus vuosia sitten, että yksi henkilökunnasta (tais olla varaosapäällikkö) ajoi autoni taakse oman auton, etten päässyt pois sieltä.
TODELLA TÖRKEÄÄ ASIAKASPALVELUA.
No en ole vuosiin avannut ko. liikkeen ovia.

Äänestä

Pilkington tuulilasi ei toimi auton kameran kanssa. Huoltoon tulee paljon autoja joihin joudutaan vaihtamaan alkuperäinen tuulilasi. Varokaa Bilar99e Tampereen toimipistettä. Kustusta.

1Äänestä

ostat lasin ja vaihdat ite

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yx567 kirjoitti:

Missä porissa kannattaa käydä vaihtamassa auton tuulilasin?
mikä on edullinen paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu