"Suomen valtion korot rajussa nousussa"

Heijastuu välittömästi asuntovelkaisiin. http://www.kauppalehti.fi/etusivu/eurohuolet nostivat suomen korkoja/201208240305
6117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Melko epätoivoisia alkavat olla nämä tuffelien aloitukset. sorry...

Äänestä

Rajusti?

Äänestä
  • päivässä. Iha hyvä tahti.

    Äänestä

Juu niin tekee. Asuntolainani korko on marginaaleineen 0.5% luokkaa. Mukavasti heijastuukin. Nyt jos alkaa maailmanlopun meininki pelottamaan niin sitoo lainansa 10 vuoden kiinteään joka on noin 2.5% luokkaa. Molempi parempi, mutta minä menen 3kk euriborilla.

Äänestä
  • korkoasi täällä joka päivä? Kaikki ei taida olla kunnossa teidän taloudessa..

    Äänestä

  • Miksi esittelet kirjoitti:

    korkoasi täällä joka päivä? Kaikki ei taida olla kunnossa teidän taloudessa..

    Kyllähän noin pientä korkoa kelpaa esitellä. Itselläni on tuohon nähden todellinen riistokorko eli karvan yli 1,2%. Maksettavaa tulee tuosta joka kuukausi monta kymmentä euroa. Mikä sinun asuntolainasi korko on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhhuh.... kirjoitti:

Heijastuu välittömästi asuntovelkaisiin. http://www.kauppalehti.fi/etusivu/eurohuolet nostivat suomen korkoja/201208240305

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu