Katainen Kouvolaan

Enviikon keskiviikkona ois Katainen Kouvolassa kiertämässä sirkuksensa kanssa. Meinasitteko mennä katsomaan? Siellä se koittaa parhainpäin selvittää tekemisiään. Tälläkertaa on oppisopimus asiat teemana. Kreikka asia on kait liian kuumaa puuroa vielä. Turha itkeä jos ette ole paikalla.
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hahahaa! Mitäs ne luulee saavuttavansa täällä käynnillä?

Äänestä

Ainahan ne jonkun pettää äänestämään.

Äänestä

Pitäs jonku mennä sanomaan suorat sanat asioista!

Äänestä
  • Aivan sama mitä sanoo kokkarille tai kepulle. Osaksihan ne ei oikeasti ymmärrä mistään mitään ja osaksi ne ei halua ymmärtää(kuten nyt tämä jalkakäytävä farssi). Pääasia heillä on miten saadaan rokotettua tavallista rehellistä palkansaajaa.

    Eli aivan sama vaikka sanot ne suorat sanat sille tietokoneen näytölle, vastakaiku ja ymmärrys sillä ihan sama luokka jos ei vielä jopa parempi.

    No antaa Jyrkin käydä katsomassa lahkonsa jäseniä, Suomihan on vapaa maa. Ei sitä mene katsomaan kun pari hassua sammutuskeisarin lisäksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarppa-72 kirjoitti:

Enviikon keskiviikkona ois Katainen Kouvolassa kiertämässä sirkuksensa kanssa. Meinasitteko mennä katsomaan? Siellä se koittaa parhainpäin selvittää tekemisiään. Tälläkertaa on oppisopimus asiat teemana. Kreikka asia on kait liian kuumaa puuroa vielä. Turha itkeä jos ette ole paikalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu