Maailma potkii päähän, mutta kun katsoin sun kuvaa, niin kuin useinkin teen, niin se helpottaa ja tulee rauhallinen olo. En mä sulta mitään vaatisi olisit vain ystävä.
Paljon pyydetty varmaan, kun olet kuin kiven murikka. Olenkohan tehnyt jotain väärää...no sitä olenkin pohtinut pitkään. En uskalla edes suoraan kysyä, koska olen kuitenkin ujo p.askahousu.
Paljon pyydetty varmaan, kun olet kuin kiven murikka. Olenkohan tehnyt jotain väärää...no sitä olenkin pohtinut pitkään. En uskalla edes suoraan kysyä, koska olen kuitenkin ujo p.askahousu.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kysy suoraan vaan.
paraskin sanomaan.
Olen monien kaveri, mutta en kaikkien. Omistushaluiset, juoruilevat, valehtelijat saavat jäädä muun muassa, silloin "ystävyys" on liikaa vaadittu kun on jo näyttänyt olevansa viholllinen.
Sä voit sanoa sen juuri noin, että edes ystävä haluisit olla. jos sillä ihmisellä on sinuun rauhoittava vaikutus hän on varmaanki hyvä ihminen, kyllä sille voi sanoa tuntemisia.
Jos olet aina käyttäytynyt häntä kohtaan kuin ystävä niin silloin tuskin ystävyydelle on mitään estettä. Jos taas et ole, niin silloin ei myöskään pidä ihmetellä miksei toinen halua ystäväkseen. Yksipuoliset tunteet myös voivat olla ystävyyden esteenä, joko sinun tai hänen. Tai miksei molemminpuolisetkin. Silloin voi olla vaikea olla ystävä, jos toinen tai kumpikin haluaisi jotakin enemmän.
miksi silloin toinen on kivenmurikka. Minulla ainakin on ystävyys mielessä. Harmi jos toisella ei ole mitään mielessä. Muuta kuin olla suolapatsas.
ujous?
Ystävät selvittävät asiat ja antavat ystävyydelle mahdollisuuden - ottamalla yhteyttä.
Voisimpa
Sori; voisinpa.