Jos Guzenina olisi ylioppilas olisi moni kirjoittaja käräjillä ja viestit poistettaisiin.
Jos Guzenina olisi ylioppilas
Näin on vaan
1490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
.
Töppödemu tietää olevansa heikoilla jäillä ja toivoo että suttuiset aijaa kuvat saisivat unohtamaan tosiasiat
.
www.eniro.fi
Maria Lindell
-heitä paljon. Sieltä se Yo varmaankin löytyy joilla ei todistus hukassa
Faktat:
Muuten voitte kirjastossa käydä tarkistamassa, mikäli olette sokeita, ainakin
luetun ymmärtämisessä on suuria puutteita:)
Maria Guzenina-Richardson
Eduskunta
00102 EDUSKUNTA
puh (09) 160 73778
gsm 050-5122282
[email protected]
Maria Edith Lindell, nykyinen Guzenina-Richardson, kirjoitti ylioppilaaksi Mäkelänrinteen iltalukiosta syksyllä 1991.
Rankka syytös Guzenina-Richardsonille – Joutui tilaamaan yo-todistuksen
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/116944-rankka-syytos-guzenina-richardsonille-–-joutui-tilaamaan-yo-todistuksen
Nyt tuli vahvistus: Guzenina-Richardson puhui totta
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/116999-nyt-tuli-vahvistus-guzenina-richardson-puhui-totta
Maria Guzenina-Richardson / Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
http://www.eduskunta.fi/triphome/bin/hex5000.sh?hnro=926
YO -matrikkelista kopio.
http://i3.aijaa.com/b/00024/8900131.jpg
Vielä tämä, joka niin vaivaa päätäsi:
Aina voi pyytää erivapautta saada osallistua pääsykokeisiin, esimerkiksi jos lukio on suoritettu ja on todennäköistä, että yo-tutkintokin tulee tehtyä. Maria on syntynyt 1969, eli voi olla, että yo-tutkinto on ollut pienestä kiinni.
Tuona vuonna on kirjoittanut pääasiassa -72 syntyneet.
Aijaa:n kuvassa on joku M-E, mutta sullakin tossa on M E.
kasvainsanokasvain väärä YO
Tässähän olisi ollut vuosia aikaa tilata uusi todistus ja laittaa näytille, monen muunkin politikon todistus on ollut arvosteltavana julkisesti,
kumma kun vain "pelotteli" kyselijöitä rikostutkinnalla?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288335527214.html
Vieläkin M-L ehtii valmistaa itselleen ihan uuden kikka todistuksen täynnä kymppejä?
Se, että demarit keksi laittaa Uuden Suomen nettilehteen onpas-Guzenina-yo-jutun, jota voi helposti linkittää keskustelupalstoille ja tiukassa tilanteessa nettilehdestä voi kyseinen juttu helposti poistaa ja voidaan sanoa, että ei sellaista juttua ole ollut olemassakaan.
Demarit oppi läsksynsa siitä, kun Guzenina oli sanonut Hesarin sunnuntai liitteessä (D6) 19.12.2004 Guzenina valmistuneensa ylioppilaaksi vuonna 1989 (Tapiolan lukio?). Tuo kyseinen juttu pysyy Hesarin digilehdessä ja kirjastojen lukusaleissa aina saatavilla.
Niinpä niin...
Demarit (Jungner) tuo tällekin palstalle jotain esitetttä Spies Patriean kirjan tuhruisesta kopiosta, jolla muka osoitetaan että kyseessä on Guzenina...
http://i3.aijaa.com/b/00024/8900131.jpg
..mutta kyseessä on Lindell Mats-Erik...(Lindell M-E) ...se ei siiis tarkoita Lindell Maria Edith koska Guzeninan etunimissä ei ole väliviivaa....yo-tutkintolautakinta ei tee tuollaista alkeellista virhettä virallisiin papereihin...että laittaa vahingossa väliviivan etunimien väliin.
Ei siis ole ihme, ettei Guzenina ole esittänyt yo-todistustaan vaikka viime syksynä paniikissa niin lupasi. Hänellä ei sitä koskaan ole ollutkaan ja siksi sitä ei voi näyttää....Lindell Mats-Erik ei ole Guzenina.
Kyllä Junger-rakas teettää rahalla Guseniinalle vielä, täälläkin teille esitettävän kauniin YO-todistuksen.
Paljonhan niitä väärennettyjä todistuksia ja asiakirjoja on maailman sivu teetetty rahalla.
Takuulla punikeilla on monesti jo käynyt mielessä tuo mahdollisuus päästä pälkähästä!
demu on valkosempi ku kokkari olkoo ämmällä tötsä tai ei!
.
Asiakirjoilla sutaaminen on sixpack hallituksessa vain katu-uskottavuutta lisäävä tekijä!
.
Olet taas pillerihumalassa. Guse on julkisuuden henkilö ja vastuussa puheistaan, sekä selitysvelvollinen koulutuksestaan.
Kyllä Maria on selvittänyt koulutuksesa. Selvityksen ymmärtää sellainen henkilö jolla on älykkyysosamäärä suurempi kuin kengän numero.
Ymmärtääkseni mitään todistusta ei koskaan esitetty ja jos esitettiin niin se todistus tehtiin suurella kiireellä 2012 eikä 1991. Nykyisillä näytöillä,eli ylioppilaslautakunnan virkailijan "rehellisellä" todistuksella ja Aijaasta poistetuilla kuvilla hän ei ole ylioppilas edelleenkään. Jos se todistus olisis ollut olisi se esitetty ja jos homma kestäisi valoa olisi se todistus ollut heti nähtävissä. Nyt se piti luoda. Varmasti merkattiin koulun papereihin takautuvasti mutta pelkkää kusetusta koko juttu,nyt ei taida enää olal edes duunissa.