Olen seurustellut mieheni kanssa 1.5vuotta, ja olemme jo kihloissa. Olemme 100% tosissamme toistemme kanssa, eli minulla ei ole mitään syytä olla mustasukkainen. Silti mieheni existä yksi on erityisen herkkä aihe, syystä että hän on käynyt otattamassa muutaman mallikuvan, eli rinnat esille, koska muuta ei ilmeisesti löydy. Itse olin tuohon aikaan hyvinkin rapakunnossa ja pulleahko, sekä oman exäni jäljiltä huonossa jamassa itsetuntoni kanssa. Näistä mallikuvista mies kertoi suhteemme alussa ohimennen, mutta sen jälkeen se jäi kalvamaan minua. Hän on tehnyt inhottavia pieniä huomautuksia exänsä ulkonäöstä (esim. X:llä oli tämän kokoiset rintaliivit ???) ja olen joka kerta tehnyt selväksi, että en aio kuunnella tuollaista.
Noh, asiaan. Joskus ollessani yksin kotona, alan kaivelemaan netin syövereistä kuvia ja tietoa tästä naisesta. Aiheutan tieten tahtoen itselleni pahan mielen, mutta silti vain jatkan ja tuskailen, kun en näe enempää hänen kuviaan facebookissa. Kyseessä ei ole hänen ulkonäkönsä kadehtiminen, eikä vartalon, koska olen itse omasta mielestäni hyvännäköinen pakkaus. Lisäksi heidän "suhteensa" kesti alle puoli vuotta, ja loppui naisen lapselliseen valehteluun ja keksimiensä valheiden levittämiseen.
Miksi kidutan itseäni tällä tavalla? En edes ajattele enää että mies olisi kiinnostunut tuosta naisesta, vaan ihan "huvikseni" etsin pakkomielteisesti tietoa. Miksi? Kokemuksia, kommentteja, ihan mitä vaan että voisin sulkea nettiselaimen nyt.
Liian mustasukkainen?
Nainennnnn-90
1
212
Vastaukset
Tapahtuiko tuo ollenkaan suhteenne aikana?
Minusta sinun pitää vain tehdä päätös että annat tuon asian olla. Se on ollutta ja mennyttä, mitä sitä kaivelemaan.
Itsekin vähän vastaavan päätöksen tässä lähiaikoina tehnyt. Ja se pitää.
Joskus pitää vain osata antaa asioiden olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826175
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t283705törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/243054Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3601647- 331368
- 261282
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11906Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi42863Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11850- 42809