Tänään se alkaa Junior MasterChef kilpailu. Nelosella 20.00. Netti extra jaksossa tutustutaan tarkemmin Junior MasterChefin kulisseihin. Esittelyssä ovat niin ohjelman tuomaristoon kuuluvat Tomi Björk ja Meri-Tuuli Lindström, Juniori kokkienkeittiö ja uskomaton raakaine varasto. Vaikka et olisikaan suuresti kokkaamisesta innostunut niin varmasti hämmästyt nähdessäsi tämän.
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/junio...n-ennakkojakso
Luvassa on kaiken tämän perusteella mielenkiintoinen ohjelma. Joku heistä saattaa kymmenen tai 20 vuoden päästä valmistaa sinunkin paikallisessa ravintolassa nauttimasi aterian.
MITÄ TÄNÄÄN KATSOA 20.00
Nelonen: Junior MasterChef (Uusi ohjelma)
MTV3 : Kadonneen jäljillä (Uusinta)
Subtv: Myytin murtajat (Uusinta)
Yle tv2: Vaaleanpunaisen pantterin kosto (elokuva)
JIM: Kodin rakennusurakka
Yle Teema: Amerikkalaiset valaanpyynnissä
Fox: Huutokaupan metsästäjät
Mitä katosa tänään 20.00
6
210
Vastaukset
- Tätä mieltä
No näkypä tuossakin ohjelmassa jo olevan yksi pikku pissis joka oli niin nyrpeenä kun ei jatkoon päässyt , toiveet korkeella, ulkomaille huippukokiksi. Tarttis varmaan osata jotain että pääsis jatkoon.
Muutenkin ohjelma arveluttaa, miten hävinneitä kiusataan koulussa, kiusataan siitä millaista ruokaa laittoi "eihän tollasella jatkoon pääse" jne.
Lasten suuhun oli laitettu samat repliikit kuin aikuisten vastaavassa ohjelmassa.
"Taakka tippui hartioilta", ei ollenkaan ton ikäisten sanomisia... - lmknuhjcgd
Junior MasterBait EVVK
- lmknuhjcgd
Semminkin, kun "tuomarit" auttavat/neuvovat pentuja kokkaamisessa.
- Viehättävää taitoa
Minusta ohjelma on kahden jakson jälkeen oikein onnistunut ja lapset aidon vilpittömiä ja viehättäviä. Olen aivan ihastunut lasten kokkailutaitoon ja heidän sosiaaliseen käyttäytymiseensä. Ehdottomasti aion katsoa kaikki jaksot. Toivottavasti putoavat lapset saavat myös jatkossa kehuja ja palkintoja, joilla putoamisen mielipaha ainakin osittain lieventyy. Tuomarit tuntuvat myös todella sopivilta kyseiseen ohjelmaan, heistä huokuu iloista lämpöä.
- muottiin puristetut
Kahden ensimmäisen putoaminen oli ennalta arvattavissa. Teen päätelmän, että persoonallisuus vaikuttaa enemmän kuin keittotaito. Ohjelma on sosiaalisen pelin laboratorio ja formaatti vaikuttaa kunkin yksilön suorittamiseen. Jasmin on herttainen ja Aleksi ( 13 v ) näyttää hieman yli-ikäiseltä.
- ööröm.
...täysin TEENNÄISTÄ sontaa,penikat laitettu puhumaan kuin aikuiset,hyi,ala arvoista muka ohjelmaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",135005Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433645Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922263- 1351917
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421903Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee411818Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1161556- 1381425
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551226Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641165