Tänään se alkaa Junior MasterChef kilpailu. Nelosella 20.00. Netti extra jaksossa tutustutaan tarkemmin Junior MasterChefin kulisseihin. Esittelyssä ovat niin ohjelman tuomaristoon kuuluvat Tomi Björk ja Meri-Tuuli Lindström, Juniori kokkienkeittiö ja uskomaton raakaine varasto. Vaikka et olisikaan suuresti kokkaamisesta innostunut niin varmasti hämmästyt nähdessäsi tämän.
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/junio...n-ennakkojakso
Luvassa on kaiken tämän perusteella mielenkiintoinen ohjelma. Joku heistä saattaa kymmenen tai 20 vuoden päästä valmistaa sinunkin paikallisessa ravintolassa nauttimasi aterian.
MITÄ TÄNÄÄN KATSOA 20.00
Nelonen: Junior MasterChef (Uusi ohjelma)
MTV3 : Kadonneen jäljillä (Uusinta)
Subtv: Myytin murtajat (Uusinta)
Yle tv2: Vaaleanpunaisen pantterin kosto (elokuva)
JIM: Kodin rakennusurakka
Yle Teema: Amerikkalaiset valaanpyynnissä
Fox: Huutokaupan metsästäjät
Mitä katosa tänään 20.00
6
191
Vastaukset
- Tätä mieltä
No näkypä tuossakin ohjelmassa jo olevan yksi pikku pissis joka oli niin nyrpeenä kun ei jatkoon päässyt , toiveet korkeella, ulkomaille huippukokiksi. Tarttis varmaan osata jotain että pääsis jatkoon.
Muutenkin ohjelma arveluttaa, miten hävinneitä kiusataan koulussa, kiusataan siitä millaista ruokaa laittoi "eihän tollasella jatkoon pääse" jne.
Lasten suuhun oli laitettu samat repliikit kuin aikuisten vastaavassa ohjelmassa.
"Taakka tippui hartioilta", ei ollenkaan ton ikäisten sanomisia... - lmknuhjcgd
Junior MasterBait EVVK
- lmknuhjcgd
Semminkin, kun "tuomarit" auttavat/neuvovat pentuja kokkaamisessa.
- Viehättävää taitoa
Minusta ohjelma on kahden jakson jälkeen oikein onnistunut ja lapset aidon vilpittömiä ja viehättäviä. Olen aivan ihastunut lasten kokkailutaitoon ja heidän sosiaaliseen käyttäytymiseensä. Ehdottomasti aion katsoa kaikki jaksot. Toivottavasti putoavat lapset saavat myös jatkossa kehuja ja palkintoja, joilla putoamisen mielipaha ainakin osittain lieventyy. Tuomarit tuntuvat myös todella sopivilta kyseiseen ohjelmaan, heistä huokuu iloista lämpöä.
- muottiin puristetut
Kahden ensimmäisen putoaminen oli ennalta arvattavissa. Teen päätelmän, että persoonallisuus vaikuttaa enemmän kuin keittotaito. Ohjelma on sosiaalisen pelin laboratorio ja formaatti vaikuttaa kunkin yksilön suorittamiseen. Jasmin on herttainen ja Aleksi ( 13 v ) näyttää hieman yli-ikäiseltä.
- ööröm.
...täysin TEENNÄISTÄ sontaa,penikat laitettu puhumaan kuin aikuiset,hyi,ala arvoista muka ohjelmaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922127Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n332070Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501835Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751360- 861251
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191141Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311060Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561003- 67936
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.282895