Boston whaler 160 dauntless

Minkäarvoinen olisi tuollainen vene? Moottorina on evinrude e-tech 100hv ja kumpikin vuosimallia 2003. Erittäin vähän käytetty ja sen mukaisessa kunnossa
4154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kai e-tec ole koskaan tehtykään 100 hp versiona. Mallit on 90 hp ja 115 hp.

Äänestä
  • se olikin 100hv direct injection

    Äänestä

Venelisä pois hinnasta ja voiton tavoittelu niin oisko joku 10 000 - 12 000e.

Ulkomailla näytti olleen vastaavat 13 000 hinnoissa ja nettiveneessä vastaava kokoluokka ja vuosimalli niin johonkin tollaseen hintaan vois mennä ja
totuttelee vielä siihen että kärsii pikkusen antaa tinkiä niin saa myydyksi.

Äänestä

Se DI moottori on lähes arvoton. koska se on Ficht tai Ficht RAM tekniikkaa.

Se oli juuri se hieno tekniikka, joka kaatoi maailman suurimman perämoottorivalmistaja OMC:n, koska moottoririkkojen takuukorjaukset maksoivat maltaita ja merkin maine kärsi. Netistä löytyy lisää, jos kaivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvo? kirjoitti:

Minkäarvoinen olisi tuollainen vene? Moottorina on evinrude e-tech 100hv ja kumpikin vuosimallia 2003. Erittäin vähän käytetty ja sen mukaisessa kunnossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu