Hei Orivesiläiset!
Nyt on teillekkin perustettu oma palsta Suomi24:än kunnallisvaalien kunniaksi. Muistakaa tutustua myös kunnallisvaalisivustoon osoitteessa http://www.suomi24.fi/kunnallisvaalit .
Terveisin,
Rasmus
Suomi24
Orivesi-palsta perustettu.

9
1413
Vastaukset
- tullu ja menny
Ei meillä sanota että Orivesiläiset. Pitää sanoa Oriveteläiset.
- Paha Pulla
Oi, ihanaa, oma palsta Oriveden asioille! Nyt kaikki voi joukolla rauhassa arvioida missä kahvilassa on pahinta pullaa ja törkeimmät koristeet. Sehän se on ollut kuumin asia viimeisen parin vuoden aikana.
- Mökkiläinen..
Tosi kiva että Orivesikin on palstoilla edustettuna..
- hevosveellekö
Minkälainen on Orivesiläinen ihminen luonteeltaan?. Entä minkälaista sielä on asua?.
- MääJaSää
Luonne on perus pirkaanmaalainen ja asuinpaikkana oikein hyvä. Kasvu aluetta rakennetaan paljon ja kauppaketjut uskoo myös kasvuun lötyy jos jonkinmoista kauppaa.
- ikonit
no onhan tämä kyllä niin sisäänpäinlämpiävä kylä. Vaikka eipä taida olla muut vastaavan kokoiset paikat sen kummempia. Kyllä täällä nukkumassa käy ihan mainiosti ja jotain peruspalvelujakin on olemassa arkisin.
- jepuliz
No voi vitalis... kyllä nyt nousi Orivesiläisten itsetunto pilviin "meillä on oma palsta suomi24:ssa" ;)
- Anonyymi
Hiphei! Tätä me ortsuveteläiset ollaankin jo ootettu kauan :) Nyt vaan jutunjuurta kehiin ja hyviä keskusteluja!
- Anonyymi
Tätä kommenttiakin me ollaan ootettu kauan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642559
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182277Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2091476"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591474Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971174Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089