Hei Orivesiläiset!
Nyt on teillekkin perustettu oma palsta Suomi24:än kunnallisvaalien kunniaksi. Muistakaa tutustua myös kunnallisvaalisivustoon osoitteessa http://www.suomi24.fi/kunnallisvaalit .
Terveisin,
Rasmus
Suomi24
Orivesi-palsta perustettu.

9
1355
Vastaukset
- tullu ja menny
Ei meillä sanota että Orivesiläiset. Pitää sanoa Oriveteläiset.
- Paha Pulla
Oi, ihanaa, oma palsta Oriveden asioille! Nyt kaikki voi joukolla rauhassa arvioida missä kahvilassa on pahinta pullaa ja törkeimmät koristeet. Sehän se on ollut kuumin asia viimeisen parin vuoden aikana.
- Mökkiläinen..
Tosi kiva että Orivesikin on palstoilla edustettuna..
- hevosveellekö
Minkälainen on Orivesiläinen ihminen luonteeltaan?. Entä minkälaista sielä on asua?.
- MääJaSää
Luonne on perus pirkaanmaalainen ja asuinpaikkana oikein hyvä. Kasvu aluetta rakennetaan paljon ja kauppaketjut uskoo myös kasvuun lötyy jos jonkinmoista kauppaa.
- ikonit
no onhan tämä kyllä niin sisäänpäinlämpiävä kylä. Vaikka eipä taida olla muut vastaavan kokoiset paikat sen kummempia. Kyllä täällä nukkumassa käy ihan mainiosti ja jotain peruspalvelujakin on olemassa arkisin.
- jepuliz
No voi vitalis... kyllä nyt nousi Orivesiläisten itsetunto pilviin "meillä on oma palsta suomi24:ssa" ;)
- Anonyymi
Hiphei! Tätä me ortsuveteläiset ollaankin jo ootettu kauan :) Nyt vaan jutunjuurta kehiin ja hyviä keskusteluja!
- Anonyymi
Tätä kommenttiakin me ollaan ootettu kauan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214332Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545525Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3024366HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394127"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1053671Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63602Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223558Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632655Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438