Se on sairaus. Se on siitä pahimmasta päästä sairaus. Mutta siitä huolimatta on yksi asia, jota mulle ei enää tehdä. Mua ei roikoteta eikä pidetä varalla. Sääntö on kirjoitettu. Minä osaan kirjoittaa sääntöjä. Kirjoitan niitä enemmän kuin te ehkä tiedättekään. Sinä päivänä kun sinä hyväilet tai suutelet toista, rakastelet, olet lopullisesti menettänyt oikeuteesi koskettaa minua. Lopullisesti ja peruuttamattomasti.
Se on sääntö, jota sovelletaan taannehtivasti. Eromme, monien niistä, aikana, toisen hyväileminen, suutelu tai rakastelu, on poistanut tämän oikeuden. Pysyvästi ja peruuttamattomasti. Täysin lopullisesti ja ehdottomasti. Haluan, että tiedät sen. Silloin maailmassa on yksi ihminen, jolla ei ole oikeutta koskea minuun missään tilanteessa.
Te ajattelette että olen hullu. Hyvä on. Mutta tämä on se yksi ainoa asia mistä määrään itse: kuka saa koskea minuun. Sääntö on tämä. Ehkä se ei ole oikeudenmukaista. Vähät siitä. Se oli se oikeus, jonka yksipuolisella päätöksellä varasin yksin sinulle. Se oikeus on yhtälailla minun pois otettavissa. Ja sen otan, ehdottomasti, peruuttamattomasti ja lopullisesti. Kukaan, ei yksikään ihminen koskaan roikota eikä pidä varalla. Päätös on tämä, eikä siitä voi valittaa. Ja sitä sovelletaan taannehtivasti päivästä, jolloin se tuli voimaan, 19.8.2012.
Mustasukkaisuutta
My life, my right
2
252
Vastaukset
- räfenberger
Hieno päätös.
Mutta elämästä ei ikinä tiedä...- ap
Se riittää, että hän itse tietää, ettei hänellä ole oikeutta koskettaa. Tuon hetken jälkeen. Ja jos toimii vasten tahtoani, toimii väärin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3233755Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283530Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42210- 1061594
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181488Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1221252Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j136907Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit99850Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta77787- 85723