Kiinnostas muuttaa Loimaalle. Mahtaskos sieltä löytyä ahkeralle ja raitiille miehelle töitä?
Mites harrastukset, onko esim.ampumarataa ja metsästysmahdollisuuksia?
Onko pankeissa tiukka linja asuntolainojen kanssa jos molemmat tienais. Toinen olis kuntasektorilla?
Kertokaas viksut.
Mites harrastukset, onko esim.ampumarataa ja metsästysmahdollisuuksia?
Onko pankeissa tiukka linja asuntolainojen kanssa jos molemmat tienais. Toinen olis kuntasektorilla?
Kertokaas viksut.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tervetuloa. Mukava kaupunki, hyvät yhteydet, loistavat (kaupalliset) palvelut sekä kohtuullisesti töitäkin osaaville. Leegio urheilumahdollisuuksia sekä aktiiville että penkkiurheilijalle, jolle tarjolla kaksikin mestaruustason joukkuetta. Edullisia asuntoja moneen lähtöön. Asuntolainalinjaukset tuskin poikkeavat valtakunnallisista.
Saat todennäköisesti myös muutamia asiattomia vastauksia aloitukseesi, mutta niistä ei kannata välittää.
Tuossa ehti ensimmäinen fittuilija jo vastata. Minä olen toinen. Paina Loimaan kohdalla kaasua ja menen Turkuun! Mikään ei pidä paikkaansa tuossa hervottomassa jutussa.
Toiseksi meillä on jo riittävästi eestiläisiä, vankilasta vapautettuja, huoria, muslimisuurperheitä elätettävänä ennestäänkin.
Katso toista saamaasi vastausviestiä. Senkaltaisia tarkoitin, ihan vaarattomia hörhöjä sinänsä. Kirjoittamisen tasosta saanet käsityksen siitä, kuinka eheän ja objektiivisen kokonaiskuvan voimin he paiskovat näppäimistöä.
Loimaa on hyvä kaupunki ja kehitys on ollut valtavaa justiinsa aukesi Prisma ja kohta aukee Citymarket. Junalla ja bussilla pääsee ja hyvät autotie yhteydet. Firmoilla menee hyvin ja kaupallisilla osaajillakin. Kannattaa muuttaa ! Tässä yksi kirjoittelia puhuu varmaankin omasta mailamstaan missä kaikki pitäis olla täydellistä. Mutta Loimaa on HYVÄ JA PALVELEVA KAUPUNKI.
antanut kunnon tonttimaata Lidlille!! Ei ole kaksinen kaupunki tämä Loimaa!
mielestäni ketjun aloittaja ei kysele Lidlin sijaintia eikä aio muuttaa kauppaan asumaan. Ei Lidl työllistä juuri ketään, unohtakaa se.
Ihan ok kaupunki on Loimaa muihin vastaavan kokoisiin verrattuna. Olen asunut muuallakin, joten pitäisi normaalin perheen pärjäävän näillä nykyisillä palveluilla.
Ihan ok kaupunki tää Loimaa kait on, mutta edelleenkin Citymarketista ja Prismasta huolimatta palkkapussini vien Forssaan :-( ... koska siellä noiden lisäksi on LIDL :-)
joo ei ole kuin 600 työtöntä ja lisää tulee. joukossa tradenomeja 15, inssejä12, merkonomeja 26 ja paljon muuta koulutettua väkeä.
rikollisuus loimuaa pitkin kyliä ja est-autoiljat tyhjää paikkoja tallinnaan.
Kiitos kaikista vastausksista. :)
Loimaa on kyllä ajatuksissa koko ajan. On (ainakin meidän mielestä) hieno maalaishenkinen paikkakunta.
Katsellaan hieman mitä syksy tuo tulleessaan.
Tulet tänne muka ulkopaikkakuntalaisena kehumaan Loimaata vaikka olet paljasjalkainen saviseutulainen ja pimeässä peräkamarissa tai perunakuopassa kasvanut.