Karpelalla on jo näköpiirissä joku uusi ihastus,silloin entiset ukot saavat lähteä.Ilmeisesti joku ulkomaan elävä.Odottakaahan vain,kohta lehdet kirjoittaa.
Tanja heivas Saulin!
pate
62381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näin kävi, kuin Saukista ei tullutkaan EU:n talousasioiden superkomissaaria. (Suomen komissaariksi - ei todellakaan super-sellaiseksi - valittiin Tanjan puoluetoveri Olli Rehn.)
Tanjaa olis entisenä konstaapelin eukkona kovin houkuttanut päästä oikein Brysselin komisarion emännäksi.
Juu sehän siihen vaikutti. Tanja odotti ja odotti, että Sauli ottaisi tai saisi jonku huippu viran, mutta toisin kävi joten Tanja ei tee enää Saulilla mitään. Tanjahan on nii rahan ja maineen ja vallan päälle nii, että mitä hän miehellä muuten tekee jos se ei tuota rahaa kovasti tai ole megavaltaa omaava kiho.
Saulillahan on huippuvirka ja -palkka.
Sauli on Tanjaa lyhyempi ja sehän näyttäisi hassulta, jos Saulilla olisi yhteisissä tilaisuuksissa korkokengät ja Tanjalla matalapohjaiset lenkkarit ;D
Kihlauksesta on se 3kk kulunut.Morsianta ei sulho kosinut.Kihlaus on lupaus avioliitosta.Sauli ei halunnut naimisiin Karpelan kanssa(S:n lapsetkaan eivät olisi hyväksyneet).TK sen kihlajaisjutunkin tahtoi,että lehdet lakkaisivat pommittamasta häntä muista negatiivisista asioista.TK oli rahan ja vallan ja maineen lemu nenässään kaiken aikaa.Siinä koko Saulin viehätys.
niin ikävähän tuo juttu oli, toisaalta taas nyt voi kumpainen etsiä ikäistään seuraa! Olihan se hieman hupaisa näky, kuin kaunotar ja hirviö elokuvasta.
Kyllä molemmat onnensa vielä löytää; siitä pitävät huolen niin Saulin palkkapussi kuin Tanjan missimenneisyyskin=)