Halloween bileisiin ehotuksia. ! AUTTAKAA ! :(

Vaahtokarkki

Moi. Tarvitsisin Halloween bileisiin ehotuksia! Esim: Ruokaan, tekemiseen, koristeisiin , tunnelmaan yms.

Olemme 14 vuotiaita & sinne tulee tyttöjä & poikia. Vaikka Halloween on vasta noin 2 kk päästä, mutta niitä on suunniteltava, kun niistä tulee SUURET Halloween bileet!

Kiitos, jos vastaisisit! :)

P.s : Pelottavia ehdotuksiakin jos saisi! :)

2

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeap
    • onkiainen

      jep.. Mäkin suunnittelen halloween bileitä ja oon pitänykkin sellaset pari kertaa aiemmin joten on mulle jo vähän kokemusta kertyny.. Mulla ois tällai peli idea joka vois olla hyvä kun tulee tyttöjä ja poikia: Suukko murhaaja? Pelin idea on siis seuraavan lainen: ( tähän peliin tarvitaan yli 4 henkilöä ) tehdään niin monta lappua kuin osanottajia on ja kaikkiin paitsi kahteen lappuun piirretään tikku-ukko yhteen lappuun P-kirjain ja yhteen lappuun X kirjain. Sitten laput taitellaan niin ettei niistä näy päälleppäin mitä niissä lukee. Laput laitetaan astiaan ja jokainen ottaa yhde lapun eikä näytä sitä kellekkään. Se jonka lapussa on P-kirjain on poliisi joka sammuttaa valot ja menee odottamaan oven toiselle puolelle. ( Huoneen on oltava pilkkopimeä )
      Se henkilö jonka lapussa on X-kirjain pussaa jotakuta huoneessa olijaa jolloin pussattu kirkaisee ja kaatuu maahan "kuolleena". Kun muut huoneessa olijat kuulevat kirkaisun he huutavat "POLIISI!!" ja poliisi tulee huoneeseen ja sytyttää valot. Sitten poliisi kysyy jokaiselta huoneessa olialta " Mitä teit viimeyönä? " ja jokainen keksii jonkin selityksen esim. kännäsin baarissa. Kun poliisi on kysynyt kaikilta mitä teit viimeyönä poliisi arvaa kuka murhaaja on ja oli poliisi oikeassa tai väärässä oikea murhaaja nousee seisomaan ja sanoo "PAM!" eli siis murhaa myös poliisin.

      HAPPY HALLOWEEN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      67
      5800
    2. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      134
      4274
    3. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      97
      1916
    4. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      63
      1445
    5. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1137
    6. 47
      1132
    7. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      126
      989
    8. Ajattele, miten häviävän pieni

      todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim
      Ikävä
      49
      826
    9. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      31
      753
    10. Pieni vinkki miehelle

      Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.
      Ikävä
      39
      725
    Aihe