Kovin hitaasti Skodan itäauto mielikuva muuttuu.
Skoda on ihmisten mielestä edelleen itäpuolen Volkkari.
Kuitenkaan Skodan kulta-aikoina ei sllä ollut mitään yhteyttä Volkkariin.
Auto on nykyisin Volkkarin halpisversio ja sllä siisti.
Skodalla edelleen itäauton imago.
22
272
Vastaukset
- itäimago
Luonnollisesti skoda on itäauto, onhan se itäblokin alueelta ja aatteen vaikutusalueelta, slaavien halvalla kokoon kyhäämä ajoneuvo.
- bmw kusipää
itäimago oikeassa,se on nykyajan Lada.
- gs birotor
Kannattaa tutustua myös Skodan historiaan aikaa ennen kommunismia.
Toivottavasti myös muistatte, että tuotemerkki LG oli aikoinaan Gold Star jolle suunilleen nauroivat kaikki.
Mutta mitä merkitystä noilla on jos tämänhetkinen tuote on asiallinen?- m.m.,m
Ja sinusta LG on erinomainen tuote?
- ▀▄▀▄▀▄▀▄
Sinulla itselläsi ehkä on jumittunut mielikuva ja vääristynyt näkökulma asioihin. Useimmilla ei ole.
Skodalla ei ole enää itäauton imagoa. Suomen suosituin automerkki.
Ja kirjoitukset volkkarin halpisversiosta voi työntää yhtä lailla hanuriinsa. Taitaa Gloffi olla listahinnaltaan jopa halvempi kuin Octavia. Osat on samoja, etevämmän tuotantotekniikan kautta Skoda on rinnanmitan edellä, ja sekös saa VAG-miehet kirjoittelemaan tuollaisia. - kultaiset muistot
Totta turiset, Skodalla on hieman köykäinen imago ja sitä verrataan usein Volkkariin, jolla on nykyisin todella vikapesän imago. Onkohan kukaan säästynyt kuulemasta TSI ja DSG ongelmista?
Volkkari on jo huonompi kuin Opel aikoinaan! - analysointia...
Onpa joku laittanut provomielessä nickikseen VAGmies. Jäljet varmaan johtavat kuitenkin ihan toiseen merkkiin. Trolli on sillä siisti.
- Lenin setä
ei myydä trabanttia ei volgaa ei ladaa enää suomessa itäblokin viimeisimpiä mohikaaneja skoodat onpi. Tosi kommunistia harmittaa... Työn orjat sorron yöstä nouskaa! Punalippujen kanssa barrikadeille menkäämme ja kieltä näyttäkäämme porvari mersu miehille.
- itäautoilija
Itäautokeskustelua käydään tuolla itäautot -palstalla. Siellä Skoda on keskeisti esillä.
- Trolli nostaa:.
.
Trolli nostaa keskeisesti omaa yhden miehen vihaansa kunnon Skodaa vastaan
.
- itäauto itäauto
Se on tuo Toyota Aygo valmistettu samassa maassa kuin Skodatkin, eli Tsekissä. Se on tuo Toyota Aygo oikein itäblokin auto.
- älykäs ketju, lasten
Älä ärsytäTeroja. Sieltä alkaa vastaprovojen tulva.
- ffffffffffffffffffff
On tainnut sinulla mennä tuo kommunismin kaatuminen täysin ohitse?
Kerrotko vielä ne automerkit, joilla ei ole/ollut tuotantoa "kommunistisessa" maassa?
- skodisti
Mitäs ne tojot tälle palstalle kuuluu, niillä on ihan oma palsta.
Skodaa kiitosh. Idioottitrollaajalta alkaa olla näköjään mehyt vähissä, jaitetaan hiukan vettä myllyyn:
http://new.skoda-auto.com/fi-fi/aboutskoda/pressreviews/testivoitot- Ovelaa...
Se on ovela veto Volkkarilta. Konsernilta löytyy merkki itäblokin ihannoijillekin.
- Ovela veto:.
.
Aina löytyy laatumerkille ihannoijia
.
- t
Samasta sylttytehtaasta kaikki vag konsernin kikkareet tekniikaltaan. Omasta skeidasta levisi kansi 130000 km kohdalla, ja huollettu ja skoodalla huollettu ja aikanaan, ja ei katkennut hihna vaan venttiilit paloi...ja ajettu 98 E:llä...
- jorma-vaan
mihinkäs se itäauton imago menisi? meinaan skeida oli, on ja tulee olemaan itäauto. siihen mitään imagoa tarvita...
- autokauppias,
Hah, ostettaessa Volkswagen, myytäessä Skoda ja hyvitys sen mukainen!
- Nyyyyt riitttiiii
No on ainakin skodan merkki huolto järvenpäässä itämäinen kallis ja virheitä ei myönnetä asiakas onpelkkää ilmaa ja penniäkään ei takasin tipu vaikka tuhoisivat koko auton
- saippuakauppias-
tämä kuulostaa itäauto tarinalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064235- 1862229
- 611410
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961151- 1221039
- 70985
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?94960Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a127931- 102897
Kuvaile kaivattuasi
kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁54845