Tarina jatkuu

ei jumissa

En kuvitellut nettipalstalta saavani oiekasti apua, kunhan halusin eri näkökulmia. Kiitos niistä kaikista puolesta- ja vastaan kommenteista, jotka auttoivat laajentamaan perspektiiviä asiaan.
Kiitän myös teitä jotka kävitte ketjussa vain purkamassa omaa pahaa oloanne, se kävi hyvin varoitukseksi siitä millaiseksi voi muuttua jos ei hoida elämäänsä tasapainoon.

Suurin kiitos kuuluu lopulta sille yhdelle kommentoijalle, joka sai minut tekemään päätökseni ja keskittämään voimani sen loppuuun sattamiseksi.

7

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toive elää

      Nyt kun 50 palstalaiset ovat saaneet avioliittosi taas oikealle tielle, olisi vähintäänkin kohtuullista että auttaisit vastavuoroon nämä ketjussasi vierailleet tasapainottomat henkilöt oikealle uralle. Mikään ei ole niin upeaa kuin että palstalle saapuu kaltaisesi henkisesti vahva persoona ja auttaa miehisellä otteellaan kuilun reunalla huojuvia palstaystäviään.

    • jumiton

      Voinhan yrittää...

      Milloin huomasit ensimmäisen kerran että kaikki ei taida olla kunnossa?

      Alkoiko oireilusi palstaäksyilyllä, vai tuliko se kuvioihin vasta myöhemmin?

    • ////

      Naurettavaa.

    • Kyllä täältä löytää aina helmiä roskan seasta.
      Toivottavasti elämänne saa hyvän suunnan.
      Itsestähän kaikki muutos lähtee, kun sitä toista ei voi muuttaa. Parhaassa tapauksessa voi kyllä parikin muuttua huomattuaan muutoksen kumppanissa.
      Tai sitten se toisen muutos vie eroon, mikä on hyvä ratkaisu sekin toisissa suhteissa.

    • palstahoitola?

      Tarinasi ei olisi voinut olla enää yhtään kliseisempi, eikä sen jatko-osakaan :)))
      Koska tulee seuraavat jatko-osat?


      Tänne vaan elämä tänään levälleen ja jo huomenna on palstalaiset saaneet sen kuntoon, helppoa kuin heinänteko.
      Huonoista päätöksistä voi sitten syyttää palstalaisia ja hyvistä kehua itseään.

      • ???

        Paha olo huokuu...


    • Katse eteen päin

      Toivottavasti teit oikean päätöksen. Minkä teitkin, elä sen mukaan äläkä sitten haikaile menneitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      350
      4077
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      129
      3635
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      8
      2363
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      117
      1754
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1698
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      8
      1540
    7. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1379
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      129
      1098
    9. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      1010
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      905
    Aihe