En kuvitellut nettipalstalta saavani oiekasti apua, kunhan halusin eri näkökulmia. Kiitos niistä kaikista puolesta- ja vastaan kommenteista, jotka auttoivat laajentamaan perspektiiviä asiaan.
Kiitän myös teitä jotka kävitte ketjussa vain purkamassa omaa pahaa oloanne, se kävi hyvin varoitukseksi siitä millaiseksi voi muuttua jos ei hoida elämäänsä tasapainoon.
Suurin kiitos kuuluu lopulta sille yhdelle kommentoijalle, joka sai minut tekemään päätökseni ja keskittämään voimani sen loppuuun sattamiseksi.
Tarina jatkuu
7
77
Vastaukset
- toive elää
Nyt kun 50 palstalaiset ovat saaneet avioliittosi taas oikealle tielle, olisi vähintäänkin kohtuullista että auttaisit vastavuoroon nämä ketjussasi vierailleet tasapainottomat henkilöt oikealle uralle. Mikään ei ole niin upeaa kuin että palstalle saapuu kaltaisesi henkisesti vahva persoona ja auttaa miehisellä otteellaan kuilun reunalla huojuvia palstaystäviään.
- jumiton
Voinhan yrittää...
Milloin huomasit ensimmäisen kerran että kaikki ei taida olla kunnossa?
Alkoiko oireilusi palstaäksyilyllä, vai tuliko se kuvioihin vasta myöhemmin? - ////
Naurettavaa.
Kyllä täältä löytää aina helmiä roskan seasta.
Toivottavasti elämänne saa hyvän suunnan.
Itsestähän kaikki muutos lähtee, kun sitä toista ei voi muuttaa. Parhaassa tapauksessa voi kyllä parikin muuttua huomattuaan muutoksen kumppanissa.
Tai sitten se toisen muutos vie eroon, mikä on hyvä ratkaisu sekin toisissa suhteissa.- palstahoitola?
Tarinasi ei olisi voinut olla enää yhtään kliseisempi, eikä sen jatko-osakaan :)))
Koska tulee seuraavat jatko-osat?
Tänne vaan elämä tänään levälleen ja jo huomenna on palstalaiset saaneet sen kuntoon, helppoa kuin heinänteko.
Huonoista päätöksistä voi sitten syyttää palstalaisia ja hyvistä kehua itseään.- ???
Paha olo huokuu...
- Katse eteen päin
Toivottavasti teit oikean päätöksen. Minkä teitkin, elä sen mukaan äläkä sitten haikaile menneitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131960Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831504Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1441274Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt941257Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381168- 84898
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu44820Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13787Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138783Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas123763