Istutin viime vuonna syksyllä valkoisen mooseksen, taimi ei ole kasvanut juuri yhtään, tällä hetkellä noin 25 cm korkea. Onko hidaskasvuinen tai mikä mahtaa olla vikana?
Mooseksen palava pensas
minä
3
322
Vastaukset
- Moues22
Hidaskasvuinen on.
- Harrastelija 2
Minä istutin neljä vuotta sitten Mooseksen palavan pensaan meidän perennapenkin päähän ja se kukki eka kerran viime vuonna eli kolmantena vuonna vasta, mutta kyllä oli ihana ja tuoksurikas kukinta. Tänä kesänä se ei ole juurikaan kasvanut eikä kukkinut. Ehkä se tarvitsee lämpöä ja kuohkeaa maata, mene tiedä!
- Paleli sitäkin
Lämmintä kaipasi raukka, niin kuin me muutkin. Tämän kesän perusteella älä ole huolissasi, ehkä ensi vuonna...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200