Toyota jälleen ykkönen!

Toyotaan haetaan eniten varaosia purkaamoilta:

http://www.autopurkaamot.com/tilastot_autot.php
1593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eihän Toyotat hajoa, eikös tuollaiset 400 - 500 tkm mene pelkillä pyyhkijänsulkien ja etujarrupalojen vaihdolla

Äänestä
  • ...Kiala Viulu, mutta totuus on että tojouskovaiset korjailevat ropposiaan peitetyin ikkunoin ja suljetuin ovin talleissansa salamyhkäisesti ettei totuus paljastuisi kaikelle kansalle. Osat tietysti haetaan romarilta, siinä samalla varaosatiskit pysyvät tyhjinä osoittaen merkin ylivertaisuuden. Yksinkertaista eikö totta!

    Äänestä

  • Väittää... kirjoitti:

    ...Kiala Viulu, mutta totuus on että tojouskovaiset korjailevat ropposiaan peitetyin ikkunoin ja suljetuin ovin talleissansa salamyhkäisesti ettei totuus paljastuisi kaikelle kansalle. Osat tietysti haetaan romarilta, siinä samalla varaosatiskit pysyvät tyhjinä osoittaen merkin ylivertaisuuden. Yksinkertaista eikö totta!

    Olet todella yksinkertainen,ylivertainen lajissaan

    Äänestä

  • Toyotoja on paljon myyty jo vuosikymmeniä eikä sekään ole ikuinen. Romuttamoilla on paljon niihin osia ja autoja on paljon liikenteessä.
    Jaguaarien osia haetaan vähemmän vaikka sillä ei pääsekään korjaamatta pitkälle. Jaguaareja on niin vähän.

    Äänestä

  • Kyllä kirjoitti:

    Olet todella yksinkertainen,ylivertainen lajissaan

    Naapurini viihtyy autotallissaan pitkiä aikoja vapaa-aikanaan. Kesäkuumallakin hän ropaa, hitsailee ja maalaa Carinaansa tuntikausia suljettujen ovien ja verhoilla peitettyjen ikkunoiden takana.
    Tämä intohimoinen Toyota-mies ylistää naapureille sitten lähes virheettömän näköistä, vasta 170tkm ajettua Carinaansa parhaaksi ja laadukkaimmaksi autoksi mailmassa ja samaan hengenvetoon haukkuu kaikki, varsinkin saksalaisautot alimpaan helvettiin. Tiettävästi hän ei ole koskaan omistanut muuta autoa kuin Toyotan.
    Varsin kummallinen mies tämä Reino.

    Äänestä

Kahehtijoita riittää. Eniten maailmassa myydään myös ilman muuta eniten hakuja.
Miten ottaa niin koville myöntää että Toyota on maailman paras ja eniten myyty merkki.

Äänestä
  • Huonoinhan se on ja vain köyhät ostavat. Kukaan ei kadehdi moista ruostuvaa merkkiä. Ferraria voi kadehtia joku, ei ole maailan myydyin automerkki.

    Äänestä

  • Tojo on romu kirjoitti:

    Huonoinhan se on ja vain köyhät ostavat. Kukaan ei kadehdi moista ruostuvaa merkkiä. Ferraria voi kadehtia joku, ei ole maailan myydyin automerkki.

    Ferrari on erittäin vaikea ajettava. Sillä vain pylvästellään, ajaminen on kärsimystä.

    Äänestä

  • Takapuolitikku kirjoitti:

    Ferrari on erittäin vaikea ajettava. Sillä vain pylvästellään, ajaminen on kärsimystä.

    Niin onkiin, Ave voittaa voittaa Ferraritkin.

    Äänestä

Siksi ajankin vain laadukkaalla teknisesti edityneellä korelaisella laatuautolla enkä kusasekaan edes Tojon suuntaan. Se on köyhien kulkine eli Afrikan taksi. Siellä arvostetaan näitä tojoromuja koska ne pystyy korjamaan vaikka säilykepurkin pelillä.

Äänestä
  • Toki on muistettava, että yleensä säilykepurkkien pelti on parempaa kuin toyotan oma.

    Äänestä

  • noh noh,kialalla huono näkö kun ei osaa,lukea. autonsa perseestä toyota. hanki lasit. haaaaaaaaaaaa.l

    Äänestä

  • Korealaiset on edelleen halpisromuja, Toyota ei ole.

    Äänestä

  • cheapkorean kirjoitti:

    Korealaiset on edelleen halpisromuja, Toyota ei ole.

    Heh, johan vitsin murjaisit! Korealaiset ovat menneet vauhdilla ohi Tojon räppänästä kaikessa!

    Äänestä

  • cheapkorean kirjoitti:

    Korealaiset on edelleen halpisromuja, Toyota ei ole.

    niinpä, tojo on kallis romu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viuluviikari kirjoitti:

Toyotaan haetaan eniten varaosia purkaamoilta:

http://www.autopurkaamot.com/tilastot_autot.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu