Päivällä mokkulassa on hyvä pingi n. 70 UK servuille ja 50 suomi servuille jne. Mutta klo 20 tai vähän ennen rupee pingi menee 100-200. On muutaman päivän jo tehnyt tätä. 2kk ollut kokoajan tuo hyvä pingi. Syitä?
Mokkulan pingi
3
178
Vastaukset
- ?8k'4I_;
Langattomat verkot toimivat hyvin vaihtelevasti. Ei sille mitään voi.
- PL
3-ja 4G verkon toiminta riippuu täysin siitä, miten vahvasti ko. tukari on liikennöity. 3G verkossa ensisijalla ovat puhelut, ja jos ko. tukari on ruuhkainen, verkkoliikennettä vähennetään, että puhelut menee läpi. Jos on paljon verkkoliikennettä, se jaetaan kaikkien käyttäjien kesken. Eli klo 04 saat samalla liittymällä paljon enemmän kaistaa kuin 07 tai 20.
- ksatta
Joo itsellä vaihtee 50ms - 1000 ms... Näin täällä tietoyhteiskunnan raunioissa. Laki sanoo että pitää kaikille saada 1MBit/s hintaan 70€/kk, pingeistä ei ole puhuttu mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914280Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545455Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384067"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste963637Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921377