pikaretkelle vinkkejä

jos voi olla vain yhden yön ja kaksi päivää poissa autolta, mihin menisitte, mitä kanattaisi katsoa?

erityisesti kiinnostaa hienot näköalat tai muuten joku erikoinen "juttu". siis joku erämainen juttu.

homma onnistu vaikka paikka oli 1000km:n päässä helsingistä.
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mene seitsemisen kansallispuistoon

Äänestä

Ristikallio,julma-Ölkky. Pohjoisessa

Repoveden kansallispuisto. Koli.
Linnansaaren kansallispuisto.(vaatii veneilyä)

Kelvenne.Padasjoelta laivayhteys kesäisin,voi ottaa teltan ja kamat mukaan ja yöpyä siellä. Upea paikka!

Porkkalanniemi,täälläkin voi telttailla ja parkkipaikkoja löytyy. Sekä useammankin kaupungin virkistysalueet.

Tässä nämä jotka tulivat mieleeni kolmessa minuutissa.

Nuuksio. Paljon vaihtoehtoja useammankin yön yli telttailuun.

Äänestä
  • kiitos vinkeistä. osittain samoja joita olin ajatellut itsekin. muutamissa vinkeissä mainituista kohteissa olen joskus poikennut ja kokemukset ovat olleet kivoja.

    lopulta hain rauhan tunteen tuntsan erämaa-alueelta. aika huippu paikka. suositelen.

    Äänestä

Mikähän siellä muka niion huippua olisi?

Kaupunkilaiset on kyllä outoa rotua, naiveja pösilöitä ovat ne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoileva retkeilijä kirjoitti:

jos voi olla vain yhden yön ja kaksi päivää poissa autolta, mihin menisitte, mitä kanattaisi katsoa?

erityisesti kiinnostaa hienot näköalat tai muuten joku erikoinen "juttu". siis joku erämainen juttu.

homma onnistu vaikka paikka oli 1000km:n päässä helsingistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu