Nizoral, tulokset

jaakkko22

Haluaisin tietää onko kukaan saanut selvästi näkyviä tuloksia aikaan nizoralilla? Millä tavoin olette käyttäneet nizoral voidetta..?

Itse olen käyttänyt 4kk shampoota voidetta.. Saapas nähdä. Pitäisi varmaan ottaa finansteridi settiin mukaan, edes vaikka pienissä määrin. ei vaan meinaa alle 25v kiinnostaa nuo sivuvaikutukset.

14

14141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaljut teräs..

      Shamppoo kannattaa pitää, mutta suosittelen että ottaisit tuohon käyttöön vaikka rogainen.

      Finaa en itse käytä...

      Itsekkin olen alkanut käyttämään nizoral shamppoota ja voidetta, tosin niin vähän aikaa vasta jotta mitään tuloksia ei oikein voi sanoa.

    • Näin meillä

      Käytin Rogainea 8 kk. Mitään muuta ei tapahtunut kuin, että hiukset lähtivät siltä alueelta. Lopetin Rogainen ja aloin käyttää Nizoral-voidetta, Heti hiukset hyppäsivät kasvuun ja kasvavat tuolla alueella tosi nopeasti. Laitan voiteen alueelle, joka ilta yön ajaksi.

    • asdfgnjm

      Olen käyttänyt pari vuotta rogainea (toimii ohimoille jollain tasolla), lisäksi nizoral voide&shampoo ja revivogen.


      -ketjun aloittaja

    • Hiukset kasvaa

      Nizoral käytössä. Voide ja shamppoo. Tosin mahdoton arvioida tehoa, koska lähes kaikki muutkin muiden hyviksi kokemat keinot käytössä.

    • Lari33

      Onko nizoral voiteen tehossa perää? ainakin pari kommenttia ylöspäin oleva kirjoittaja vakuuttaa olevan hyvä aine, ja tuloksiakin näkynyt. Muutamia tutkimuksiakin löytyy netistä ja kuvamateriaalia. Mutta silti, olen nyt pari vk voidetta laittanut päähän ja ei viitsisi turhaan sitä päähän tökkiä jos siitä vain on haittaa. Kokemuksia kaivataan!

    • Juliusz

      Mistä saa Ketoconazole 1%, eli sitä tavallista Nizoa, jota maailmalla käytetään kaljuuntumista vastaan? Suomen apoteekit näyttävät myyvän ainoastaan 2% paskaa, joka kuulemma vaan lisää hiustenlähtöä jos sitä mömmöä tunkee kuulaan useemmin kuin kerran viikossa.

      • Kaipa sitä

        voi laimentaa vaikka vedellä.


    • marko251

      Itse olen laittanut jonkun verran voidetta ja levittänyt suihkun jälkeen, joten ei tule yliannosteltua sitä. pitempiaikaisia kokemuksia olisi mukava kuulla

    • kutiaa vaan

      täällä on käytetty ketokonatsoli shampoota jo vuosia ja tuota voidetta puoli toista vuotta.voiteen käyttö pakko lopettaa viimeisen puoli vuottta aiheuttanut vain järjetöntä kutinaa päänahkaan joka ilmeisesti myös levinnyt niskaan ja kaulaan aiheuttaen ihottumaa myös niille alueille!?shampoota ja voidetta 2-3x viikossa.kokeilin hillitä tuota kutinaa ja ihottumaa 2% hydrocortisonilla mutta ei auta,eli enpä näe muuta vaihtoehtoa kun lopettaa voiteen käytön.no tuloksien kannaltakaan ei ole juurikaan kerrottavaa en ole ainakaan huomannut mitään positiivista vaikutusta muuta kuin että kutittaa päänahkaa niin perkeleesti!

    • o69o

      Luin ruotsalaiselta forumilta Fungoral(nizoral) shampoon sisältävän
      suolahappoa ja lisäävän hiuslähtöä monet vaihtaneet Revitaan
      tai regenepureen tai ketocozanol-shampooseen ja tilanne rauhoittunut.

      Itse en asiasta ole varma koska en ole tutkinut sisällysluetteloita
      mutta se olisi yksi selitys joidenkin oireiluun nizoralista.

      Itselläni myös revita ainakin näin aluksi näköjään aiheuttaa sheddaamista
      ellei pian lopu niin menee roskiin ,koostumuskin ihmeellistä kuin ihovoiteella.

      Varmaan kokeilen regepure dr shampoota seuraavaksi.

    • yeeeeabudd

      hölmät ne tuhlaa rahaa käärmeöljyihin.

    • o69o

      Käärmeöljyksi eli täysin tehottomaksi en ketoa luonnehtisi,
      sillä on todistetusti lievä dht .tä laskeva vaikutus hiusjuuressa,
      eli se soveltuu hyvin suun kautta nautittavan lääkinnän(finan)
      täydentäjäksi.
      Myös yksinään käytettynä se on yhditettynä hyvälaatuiseen
      shampooseen puolustaa käyttöään hiustenlähdon hoidossa

    • dsad

      No jos sä niin sanot ::d

    • moikkamoimou

      nizoral shampoota käytin päänahan kutinaan ja kyllä muuten auttoi. kutina loppui parissa viikossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      39
      10573
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10142
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7927
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6334
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4922
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      56
      4733
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4076
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      126
      3429
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3147
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      226
      3085
    Aihe