Mikä teidän mielestä on on paras ja helppokäyttöinen vibraattori? Minun sormeni eivät sattuneesta syystä ole sieltä näppärimmästä päästä ja viimeisin ostokseni Kaalimato g3:n säädöt jäävät siihen kun ylipäätään saan sen käyntiin.
Sammutuskin tuottaa tuskaa jos olen onnistunut saamaan siihen vähän vaihtelevan ohjelman päälle.
Kaalimato g2 oli helpompi, mutta ei järin kestävä ja se jäi usein päälle niin, että patterit olivat tyhjät kun sitä tarvitsin. Silloin tietysti vitutti ihan kirjaimellisesti.
Jossain filmissä näin pitkän ässän mallisen sauvan ja se näytti kätevältä, mutta en ole nähnyt sellaista myynnissä missään kaupassa. Kyse ei ole siitä samannäköisestä n. 15 senttiä pitkästä, vaan siinä oli vartta ihan kunnolla. Se kiinnostaisi, mutta kaikki vihjeet otan kiitollisuudella vastaan.
Yhden laatuvehkeen voisin ostaa, mutta minkä?
Entä onko kokemuksia U:n mallisesta yhdynnässä käytettävästä laitteesta? Saan näet joskus ihan miestäkin, mutta en aina niin hyviä, joten apuneuvot siinäkin olisivat tarpeen.
Rahani eivät oikein salli kovin monien välineiden tilaamista vain kokeeksi, jos en eivät olekaan hyviä.
Sammutuskin tuottaa tuskaa jos olen onnistunut saamaan siihen vähän vaihtelevan ohjelman päälle.
Kaalimato g2 oli helpompi, mutta ei järin kestävä ja se jäi usein päälle niin, että patterit olivat tyhjät kun sitä tarvitsin. Silloin tietysti vitutti ihan kirjaimellisesti.
Jossain filmissä näin pitkän ässän mallisen sauvan ja se näytti kätevältä, mutta en ole nähnyt sellaista myynnissä missään kaupassa. Kyse ei ole siitä samannäköisestä n. 15 senttiä pitkästä, vaan siinä oli vartta ihan kunnolla. Se kiinnostaisi, mutta kaikki vihjeet otan kiitollisuudella vastaan.
Yhden laatuvehkeen voisin ostaa, mutta minkä?
Entä onko kokemuksia U:n mallisesta yhdynnässä käytettävästä laitteesta? Saan näet joskus ihan miestäkin, mutta en aina niin hyviä, joten apuneuvot siinäkin olisivat tarpeen.
Rahani eivät oikein salli kovin monien välineiden tilaamista vain kokeeksi, jos en eivät olekaan hyviä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Heissan,
Hanki Real One Jelly, kahdeksan t. kymmenen tuumaa pitkä.
Paras, mitä olen kokeillut. n49
Tuo ei näytä yhtään siltä mitä olin ajatellut. Tuon päällä kai pitäisi istua, enkä minä ole mikään akrobaatti.
Näkemäni lelu oli kai tämä http://www.hotlips.fi/seksivalineet-ja-intiimituotteet/hieromasauvat-dildot/vibraattorit/fun-factory-delight-pinkki.html
mutta videossa se näytti minusta paljon pidemmältä.
Tuo on vain 15 senttiä pitkä. Miten tuolla voisi yltää G-pisteeseen?
Onko kellään kokemusta tuosta?
HK:n sinistä ei voita mikään....tietty sitä täytyy vähän lämmittää...
mutta maistuu sitten jälkiruokana
Hei, enpä tarkoittanut tuota, laitapa hakusanaksi tuo ehdottamani,
ei vaadi akrobatiaa! n49
Hanki pikkukarhu klitoriskiihotin, meidän muija ainakin käyttää ahkerasti eikä oo kallis.
Kaalimato G4 oli mainio, ja siinä oli sellainen kahva, jonka avulla siitä sai hyvän otteen. Laite kuitenkin hajosi jotenkin mystisesti muutamien kuukausien jälkeen, ja luin niin käyneen muillekin. :/ Itselläni on tällä hetkellä Lelo Iris. Se oli vähän hintavampi, enkä aluksi edes pitänyt siitä, mutta nyt olen tosi tyytyväinen hankintaani, ja ladattavuus on plussaa.
Mutta kokemuksesta olen huomannut, etteivät halvemmatkaan pattereilla toimivat lelut ole lainkaan huonompia.
Niinhän nuo tuppaavat hajoamaan kovassa käytössä. =( Luin juuri, että joltain on tuollainen Lelo Iriskin hajonnut. Ei kiva. :/
Minulle sopisi sellainen jossa on vain on/off asento. G3:n naputtelu on aika rasittavaa, kun täytyy tehdä töitä, että sen saa näillä sormilla sammumaan.
Olen ajatellut seuraavaksi tätä https://www.huippukiva.fi/product.aspx?pid=2064 tai sitten tätä https://www.huippukiva.fi/product.aspx?pid=2580
Tähän asti olen käyttänyt kahta vibraa, mutta olisi mukava kun toinen käsi jäisi vapaaksi rintojen hieromiseen.
Siihen hommaan käy kyllä mieskin, mutta useimmiten haluan tyydyttää itseni ensin sauvalla, että miehelle ei jää paineita minun tyydyttämisestäni.
Olen huomannut, että mies kestää usein vaikka kuinka kauan, kun saa puuhailla rauhassa ja tulen itsekin uudestaan tavallisessa aktissa, kun käsken miehen taakse ja käytän samalla pikkuvibraa. Näin miehen kädet ovat vapaat hieromaan rintojani ja kyllä tuntuu hyvältä.
Harmi kun noista on niin vähän käyttäjäkokemuksia. Tuosta Sorayasta on yksi mahdottomasti kehuva. Toivottavasti se ei ole myyjän omasta näppiksestä. Tuota tekisi kyllä todella mieli!
Mittailin, että se työntyy sisään viitisentoista senttiä, mikä varmaan riittää?
Talven pimeisiin iltoihin kaipaan vähän säpinää, joten viimeistään jouluksi ostan sen, ellen kehtaa pyytää "pukilta". Se kun olisi melkein kuin maksun ottamista. Vai onko? Minulla ei ole kovin vakavia suhteita, emmekä ole kenenkään kanssa pahemmin ostelleet lahjoja, ainakaan noin kalliita.
En edes tiedä, että paljonko varvista pitäisi pyytää, jos päätyisin maksattamaan tuon jollain randomilla? Onko 165 euroa yhdestä yöstä liikaa? Toista kertaa en ainakaan samaa ukkoa halua nähdä, jos rahaa pyydän.
On tämä vaikeaa. Nyt täytyy panna kaalimato pärisemään, kun niin kastuivat paikat tätä kirjoittaessa ja noita vehkeitä ihaillessa!
hankkimista olen miettynyt
http://www.sexshop.fi/tuote/13729/valineet/v-1656-rock-chick-hieroja
Mahtaako tuossa olla kaksi moottoria, vai vain sisään työnnettävässä osassa vaiko toisinpäin? Minulle ei se oikein selvinnyt tästä videosta http://www.youtube.com/watch?v=iUX-1qGHWXI
Laita ihmeessä kommettia tänne, jos ostat tuon. Minäkin katsoin kauan tuota, mutta ajattelin ostaa vähän hintavamman, mutta se ei ole välttämätön ehto.
Aha, selvisihän tuo, kun googlasin lisää http://www.youtube.com/watch?v=RThp_v5aq6Q&feature=related
Noinkohan tuo värisee tarpeeksi sisällä?
Ilmeisesti haet vibraa, joka ei ole ihan suora mutta jos suora riittää, niin tässä on minun suosikkini http://www.rfsu.se/fi/Suomi/Produkter/Leikkia-ika-kaikki/Like/
jos haluat pidempää, niin siitä on myös pidempi.
Ite haluaisin hommata tämmösen http://sociorocketnewsen.files.wordpress.com/2012/06/hitachi-magic-wand22.jpg
Kuulemma tosi tehokas värinä tuossa kun se verkkovirralla ladataan/käytetään. Tietenkään tota ei paljon sisuksiin ahdata, mutta mulle se vibra onkin pääasia ;)
Kulkee ilmeisesti Magic Wand-nimellä ja vähän nihkiästi on Suomen markkinoilla näitä myynnissä. Valitettavasti :/
Tottakai sitä nyt jostakin taas löytyy ku edellinen tallentama linkki oli kuollut ;D
http://www.nettiseksikauppa.fi/seksilelut/magic-wand.html