Hei! Onko kenelläkään täällä kokemusta useiden eri paikkojen piilolinsseistä?
Itse ostin ensimmäiset piilolinssini Käherrystarvikkeesta, jotka olivat silikonihydrogeeli -linssit. Olivat todella mukavat käyttää, mutta hintavahkot 40€/3kk linssipari ( hoitoneste ja kotelo 10€).
Olen tilannut myös useat linssit Cybershopista joita on tullut käytettyä, mutta jatkuvaa käyttöä ajatellen en aio tilata sieltä enää. Cybershopin linssit ovat edullisia ja heillä on suuri valikoima, mutta pitkäaikaisessa käytössä minulla ainakin silmät ärsyyntyivät ja alkoivat silloin tällöin punoittaa (vaikka käytänkin linssejä aina ohjeiden mukaisesti!).
Viimeisimpänä paikkana tilasin Piilarinetistä.. Cybershopin "silmiä ärsyttävien" piilolinssien jälkeen Piilarinetin linssit tuntuivat taivaallisilta. Ihmettelin miten voi tuntua noin suurelta se ero silmässä, kunnes huomasin että myös Piilarinetin linssit ovat silikonihydrogeelejä. Täst'edes en aio enää ikinä tilata muita kuin silikonihydrogeelilinssejä, on mukavuusero niin huima.
Haluaisin kuulla teiltä muiltakin kokemuksia eri liikkeiden piilolinsseistä ja kenties myös eri tyyppisistä linsseistä. Itse olen aina käyttänyt värillisiä :)
Piilolinssit
Curious_
2
1592
Vastaukset
- young lady
Nuista silikonijutuista en tiedä, mutta Honeycolor.comista olen tilannut ja ollut tyytyväinen
- janinaxx
ennen tuli tilattua cyberistä goottilinnsejä mut tyyliä vaihdettuani ostan vickylens.fi:stä luonnollisempia värisävyjä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654170
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463919Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭333416Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162723Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342679En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142502Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm101974IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm71117Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1441092- 80986