Nyt helvetti soikoon mielipiteitä pöytään perkele! Luetelkaapas jumalauta teidän mielestänne paskimpia suomalaisia elokuvia 90-luvulta 2000-luvulle vittu saatana!
Vastaukset 36
- Retkuilija
Vares -Uhkapelimerkki
Kummeli -Alivuokralainen
Pussikaljaelokuva
Kaikki täyttä paskaa.- Anonyymi
Tänään tulee taas tätä tuettua kulttuurisaastaa, jotkut kait tykkää mutta onko tämä elokuva veronmaksajien rahojen arvoista? W jotain sm roskaa Anna Erikssonin tapaan, mitenköhän olisi kulttuuri vaarantunut jos tämä leffa olisi jätetty tekemättä?
- Ma(i)steri
Dirlandaa ja Ponterosa
- kaikkien aikojen ...
ööööhhhhmm.....Esa Illin "Broidit".
- 11+6
Levottomat, kaikki osat.
Louhimiehen muut pehmopornoilut.
J-P Siilin tekeleet- Kielivyö2
Kyllä Levottomat ja Riisuttu mies jaksavat itkettää vielä vuosien jälkeenkin. Eikä muutakaan louhimiesohjaukset kyllä paljon muusta kerro kuin päähulludesta ja kylmän kyynisestä itsepiehtaroinnista tekijöittensä pääkopissa ...
- todella riisuttu
Kielivyö2 kirjoitti:
Kyllä Levottomat ja Riisuttu mies jaksavat itkettää vielä vuosien jälkeenkin. Eikä muutakaan louhimiesohjaukset kyllä paljon muusta kerro kuin päähulludesta ja kylmän kyynisestä itsepiehtaroinnista tekijöittensä pääkopissa ...
Riisuttu mies. Tympäännys jo siinä vaiheessa, kun naispääosan esittäjä laitettu masturboimaan äijäänsä. Eli heti alussa. Ryypätään ja kekkaloidaan peffat paljaina. Sillä lailla. Ainut hyvä roolisuoritus Parviainen piispana.
Oisko yksi esimerkki siitä kun ohjaaja ei tajua lupaavasta kässäristä mitään, mutta ohjaa sen silti.
Todella riisuttu versio kässäristä, niin riisuttu ettei jää ees mitään järkeä alkuperäisestä stoorista jäljelle? - todella ei kartalla
todella riisuttu kirjoitti:
Riisuttu mies. Tympäännys jo siinä vaiheessa, kun naispääosan esittäjä laitettu masturboimaan äijäänsä. Eli heti alussa. Ryypätään ja kekkaloidaan peffat paljaina. Sillä lailla. Ainut hyvä roolisuoritus Parviainen piispana.
Oisko yksi esimerkki siitä kun ohjaaja ei tajua lupaavasta kässäristä mitään, mutta ohjaa sen silti.
Todella riisuttu versio kässäristä, niin riisuttu ettei jää ees mitään järkeä alkuperäisestä stoorista jäljelle?Masturboimaan äijäänsä? Kannattaisi selvittää mitä sana tarkoittaa ennen kuin käyttää sitä. Tuo kuvaamasi tilanne on mahdoton.
- todellakin
todella ei kartalla kirjoitti:
Masturboimaan äijäänsä? Kannattaisi selvittää mitä sana tarkoittaa ennen kuin käyttää sitä. Tuo kuvaamasi tilanne on mahdoton.
Kato se leffa, niin tajuat mistä puhutaan. Pääset kartalle säkin. Siinä alussa kyllä on just tuollainen kohtaus, kirjoittajan lukihäiriöstä huolimatta.
- todella ei
todellakin kirjoitti:
Kato se leffa, niin tajuat mistä puhutaan. Pääset kartalle säkin. Siinä alussa kyllä on just tuollainen kohtaus, kirjoittajan lukihäiriöstä huolimatta.
Ei mun tarvii kattoo. Selvitä sä sen sijaan mitä tarkoittaa masturbointi niin selviää sinullekin mistä puhutaan.
- näin se menee
todella riisuttu kirjoitti:
Riisuttu mies. Tympäännys jo siinä vaiheessa, kun naispääosan esittäjä laitettu masturboimaan äijäänsä. Eli heti alussa. Ryypätään ja kekkaloidaan peffat paljaina. Sillä lailla. Ainut hyvä roolisuoritus Parviainen piispana.
Oisko yksi esimerkki siitä kun ohjaaja ei tajua lupaavasta kässäristä mitään, mutta ohjaa sen silti.
Todella riisuttu versio kässäristä, niin riisuttu ettei jää ees mitään järkeä alkuperäisestä stoorista jäljelle?Noh, Louhimieshän haluaa oikeesti vaan kuvata panokohtauksia ja isompiin naisrooleihin valikoituu yleensä se tai ne joidenka kanssa se haluaa noi edellämainitut kohtaukset filmata. Kässärit on sille vaan välttämätön paha.
Louhimieshen elokuva: muutama kohtaus jossa elokuvan hahmoilla kaikki menee päin helv...seksikohtaus...muutama kohtaus jossa elokuvan hahmoilla kaikki menee päin helv... seksikohtaus...jne.
Ja sama uudestaan ja uudestaan. Tämän rikkoo korkeintaan pakollinen Mikko Kouki tai joku vastaava munasillaan kohtaus. - kiitos.
todella ei kirjoitti:
Ei mun tarvii kattoo. Selvitä sä sen sijaan mitä tarkoittaa masturbointi niin selviää sinullekin mistä puhutaan.
Kysyin sun mamilta ja heti selvisi.
- ei kestä
kiitos. kirjoitti:
Kysyin sun mamilta ja heti selvisi.
Hienoa. Nyt sinäkin tiedät mitä se tarkoittaa etkä kirjoittele enää järjettömyyksiä kuin "masturboimaan äijäänsä."
- P.Aikamiespoika
Kaikki Pekko elokuvat
- P.Turhabyrå
Kaikki Uuno-elokuvat
- SaneluKone
Vares ja kaidan tien kulkijat jäi kesken.
Johtunee varmaankin siitä että olin lukenut ko. kirjan aikaisemmin. - Rupusakkiroskaa
Ponterosa, Varekset, Napapiirin sankarit, Vuosaari... Yleensäkin mikä tahansa juoppo- ja tai narkomaanitekele.
- Jepp.
"Yleensäkin mikä tahansa juoppo- ja tai narkomaanitekele. "
Oon samaa mieltä. - ei paha
En tiedä, minulla kun ei ole tapana katsoa huonoja elokuvia. Hankkisitte tekin parempaa tekemistä.
- haluu tietää
Mistä tiedät että elokuva on hyvä ennen kuin olet aloittanut sen katsomisen? En minäkään halua tuhlata aikaani paskoihin elokuviin.
- ohjaaja pekka
Härmä, Varasto, Vuosaari, kaikki Koivusalo-elokuvaohjaukset, kurismäki paskat, Hyvät, kaikki Varekset
- ....-.
Elokuva nimeltä "Veijarit".
Pikkukakkosen nukkumattijaksokin järkevämpi.
- koivuhalkoa
Kalteva torni ja Matti on perseestä. Muutenkin Koivusalo ohjaajana on huono.
- thats the movie
Kalteva KORNI?
Lomalla
Pussikaljaelokuva- Anonyymi
pussikaljaelokuva= tosi tylsä ja ontto sisällöltään
- pöllllllll
Matti ja Kalteva torni, jälkimmäisessä tahatonta komiikka ja ensimmäinen muuten naurettava ja hölmö.
- Martsu
Kaikki uunot,käsittämätöntä paskaa ja spedeemistä!!!!!
- voi muna tv
Lisää mielipiteitä! Nykyisissä suomileffoissa naurettavaa on juuri kiroilu, paneminen ja panojutut, päihteistä aiheutuvat ihmissuhdesotkut- ja riidat.
- kliilkl
Ei olisi uskonut miten huonoja oli KEKKONEN TULEE ja KALEVALA .
- Anonyymi
Kalevalasta tekeillä uusi elokuva ja jos YLE rahoittajana ja osatuotattajanakin, niin Väinämöisestä tehtäneen tällä kertaa mustaihoinen, tai rahoitusta ei tipu.
- ARSKAPERSE
EHOTTOMASTI BADDING.
- Luusalmi7
Joku tuossa mainitsi Uhkapelimerkin, Olin lukenut kirjan ja katsoin elokuvan kauheessa kaasussa teatterissa luulin että jotain väi välistä mutta kun katsoin leffan uudestaan selvinpäin huomasin että kesken jäi tarina.
- hater
tuolla alussa ku _vaan luin_ sanan Vares ni verenpaine kohosi vihasta
Ralliraita, ostin ku kannessa oli välikoppaescortti .. olavi uusivirta ja laura birn ok mutta PETER FRANZEN ihan niin idiootti-tekokovis-tollo tikkarinimijä että ei ois pitäny kattoa . . . .
ja pekko-elokuvat, pappatunturin häpäisyä. - Sekundaleffat
Kaikki Turhapurot ja Pekot ja kaikki Kaurismäet ja Kummelit ja Matti.
- Anonyymi
Levottomat-sarja on täysin paska, Napapiirin sankarit sarjasta eka ja ehkä toinenkin olivat hyviä, mutta loput huonoja.
Ponterosa on todella huono, mutta se on jo kääntynyt niin huonoksi, että on jo sinänsä sen vuoksi ihan hauska. Ainakin kun tarpeeksi harvoin sen katsoo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1711593Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2571107Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.179769- 43711
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah210695Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen63675- 45604
- 40576
Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi50573Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on68550- 63533
Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul59519- 32511
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd23489Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal169476Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.26460- 6453
- 69451
- 24444
Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma22415