Seat Ibiza SC 2011

draivia11

Ostin 6 kk sitten ko Seatin ja tiedustelisin millaisia sumuvaloja on vaihtoehtoina kun netistä löytyy vain jotain pyöreä mallia mutta vastaan on tullut ns. kaartion muotoisia valoja jotka näyttävät sopivan paremmin sporttisen Seatin ulkomuotoon mutta esim. Seat -liikkeestä niitä ei löydy?

Ja lisäksi askarrauttaa tuo rengasmelu. Autossani on Continentalin renkaat ja talveksi ostin michelin x-north renkaat. Kesiksissä rengasmelu/hurina kuuluu mutta ei mitenkään häiritsevästi mutta entäs talvela kun nastat alla?

Ja jossakin oli jotain maalipintaan laitettavaa ainetta joka mukamas pienentäisi melua ....

Kiitän etukäteen tiedoista. Niin ja aiemmin olen ajanut ranskalaisilla autoilla että nyt eka Seat käytössä ja toistaiseksi olen ollut tyytyväinen.

1

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eristetty Ibiza

      Nastojen rapina kuuluu. Äänieristys ( ruostesuojaus) vaimentaa hieman juri nastojen rapinaa, samoin kuin rengasääniä myös kesällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2641
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      128
      2315
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      116
      2053
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      129
      2010
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      12
      1764
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      149
      1276
    7. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      29
      1152
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      90
      1110
    9. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1105
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      1029
    Aihe