suisti Kepun unholan yöhön ja toivottavsti siellä myös pysyy.
Näkyy Lehtomäen arvostelu olevan kiellettyä, tai sitten halutaan surullisenkuuluisa paskalakien fanaattinen puolustaminen pyyhkiä pois kansan muistista ennen kunnallisvaaleja.
Näkyy Lehtomäen arvostelu olevan kiellettyä, tai sitten halutaan surullisenkuuluisa paskalakien fanaattinen puolustaminen pyyhkiä pois kansan muistista ennen kunnallisvaaleja.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Paula-tyttönenhän halusi keksiä vain ikiliikkujan, mikä olisi nostanut syrjäseutujen talouden uuteen kukoistukseen. Paskapönttöjen toimittajat olisivat saaneet töitä ja kun näistä virityksistä suurin osa on ollut toimimattomia, niiden jatkuva vaihtaminen ja rassaaminen lisäävät taloudellista puuhastelua maaseudulla. Olisi saatu ikuinen kierre aikaiseksi.
Tällainen viriketoiminta pitää myös mielen korkealla. Maitulaitureihin vaan ilmoituksia maaseudun mummoille, että muistavat pissiä riittävän usein, että saadaan vehkeet uusituiksi. Yllättävän hiljaa tämä Paula on nyt ollut aikaansaannoksistaan. Varmaankin vaan luontaisesti niin vaatimaton, ettei halua ottaa koko kunniaa itselleen.
Mielipidepankin kannattaisi joskus pysyä totuudessa vaikka demari onkin. Lain laittoi alulle Savonlinnan valeyo Batman (SDP) ja vei loppuun Enestam (RKP). Lehtomäki epäonnistui sen korjaamisessa, mutta demareiden jälkien siivoaminen on aina hankalaa.
Nykyinen hallitus voisi korjata lain, mutta se keskittyy veronmaksajien rahojen kärräämiseen Etelä-Eurooppaan. Urpilainen puolestaa jatkaa valehtelua!