Olen alkanut pikku hiljaa löytää sisimpäni, sen naisen, jollainen oikeasti haluan olla. En ole ihan nuori tyttö enää mutta en vielä keski-ikäinenkään. Olen tehnyt elämässäni monta isoa päätöstä, joiden jälkeen olen joutunut seisomaan omilla jaloillani kaiken vastuun edessä ja kanssa. Kun mietin tätä tilannetta, ei se minua pelotakaan tai tunnu ylivoimaisen raskaaltakaan vaikka toisin voisi tilanteeni ollakin. Olisinkin nyt pyytänyt hieman apuasi, näetkö millaiseksi elämäni muotoutuu tulevassa näiden muutosten myötä? Sydämen asiat ja työasiat?
Vastaukset 4
Hei
olet lähtenyt kävelemään suhteesta, mikä ei enää vastannut toiveitasi. ymmärsit lopettaa venyttelemisen ja laitoit repun selkääsi. se on hyvä.
sitten näen kohdallesi osuneen tai osuvan pienen sairauden, joka "heiluttaa" sinua kahden miehen välillä. jos sinä ihmettelet heidän osaansa tapahtuvassa niin näen sillä tavalla, että toinen heistä on sinun tuleva aviomiehesi. suuri rakkautesi.
vaikea sanoa näin, että mitä tuo "sairaus" tarkoittaa, koska yhtähyvin se voi tarkoittaa vaikka sairaalassa työskenteleviä ihmisiä. aivan kuin 2 miestä huolehtisi potilaasta.
eli et sinä välttämättä loukkaa itseäsi, minä näen tämän vain sekavaisesti.
terveydenhoidosta on kuitenkin kysymys.
asuntoasian kanssa on ollut ongelmia, et ole vielä tyytyväinen kaikkeen.
työasioissa ei jatku nykyiseen tapaan, vaan muutos tulee työelämääsi. se on positiivinen.
olet fiksu ihminen, joka ei tyydy vähään, koska tietää pystyvänsä parempaankin. olet ottanut pitkiä askeleita viime aikoina.
t. Keskiyö- Turkoosi kukka
Kiitos paljon! Näin olen todella tehnyt! Oli pakko päästä eteen päin kohti toiveideni päämäärää! En halua tyytyä vain johonkin.. Olen itse hoitoalalla työssä. Mutta siellä ei nyt miehiä ole töissä. Kenties tulevaa? Voisinkohan vielä kysyä, näetkö tuosta miehestä mitään erityistä? Ja tuleeko todella käymään niin, että "pääsisin" naimisiin? En ole koskaan avioliittoon astellut.
Hei
olen suorastaan helpottunut, kun sanot olevasi hoitoalalla! sitten sinun ei ainakaan tarvitse itse sairastua, sitä se ei tarkoittanut.
minusta sinä tapaat tämän miehen työn merkeissä. noh, olisiko siellä miehiä potilaina?
kyllä sinä pääset naimisiin ja näen sinulle perheen ja kaiken, mitä siihen kuuluu. itku tulee ilosta ja se on oikein, sillä olethan ollut itsellesi rehellinen tähän asti.
t. Keskiyö- Turkoosi kukka
Jospa se olisi sitten tuo työpaikka "kuva" vain. :) Toivotaan niin. Ei tässä kiire onneksi ole mihinkään, päivä kerrallaan kohti toiveita. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 731197
- 711132
- 70963
- 95859
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois251768- 49757
- 27675
- 72659
- 54656
- 40600