keskiyö vastaathan

pikku myy

laitoin tämän toiselle mutta en saanut vastausta.tahtoisin tietää mitä tulevan pitää työasioissa ja mistä ahdistukseni johtuu?minulla oli lyhyt reilun kk sopimus eräässä työpaikassa ja nyt mietin jatkoa joka vähän stressaa.on lainat ja kaikki.miten pärjäämme jne.sitten olen ollut vakavasti ahdistunut välillä nyt tosin olen taas heräämässä "henkiin" uudestaan.ja haluaisin tietää saanko vielä joskus lapsen?minä jo poden vauvakuumetta mutta yritän ajatella järjellä ei tähän tilanteeseen vauvaa

1

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      näenkin sinun energiasi heikentyneenä, tähän stressiisi näkyy myös jämptin oloinen mies, joka kopistaa kepillä lattiaan. olet tullut muuttuneiden asioiden vuoksi stressiseksi, ei se sinun ominaispiirteesi ole.

      näen että olisit itkeskellytkin, mutta on sinulla hyvä naispuolinen läheinenkin, joka ymmärtää ja kuuntelee. sitä kautta sinä saat hyviä neuvoja, joita kannattaa kuunnella. hänellä voisi olla idea sinulle.

      ja toki näen lapsenkin, iloisen parisuhteen mihin syntyy lapsi. isoisän lemmikki, pappa haluaa tavata häntä niin usein kuin mahdollista.
      ei tietenkään kannata ryhtyä lapsentekoon ennenkuin on itsellä rauhallinen mieli.

      minulle nousee onnelliset perheasiat työasioiden edelle. raha-asiat ovat sellaisia niinkuin maailman pörssi, että ne nousevat ylös ja laskevat alas. mutta ihmissuhteissa en näe sinulle sellaista vuoristorataa.
      työtä näkisin miesvoittoisessa paikassa, siihen voi kuulua useita rakennuksia.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      199
      8000
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      100
      3794
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      132
      3674
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2971
    5. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      148
      2587
    6. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2496
    7. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      4
      2318
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      142
      2104
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      68
      1564
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      65
      1429
    Aihe