Se on kauheata kun on ollut jo 2 vuotta seukannut ja sitten sitä vaan tuppaa ihastumaan aivan täysillä ja tietääkseni kyseinen tyttö ei välitä minusta. Tiedän hänen email osoitteen mutta ei ole tullut mitään vastausta... Tilanne vaikuttaa aika epätoivoiselta.
Ihastumisesta
mies22
1698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Älä muuta sano, voin kuvitella tilanteesi.
Minulla taasen on niin että olen ollut tykästynyt korviani myöten erääseen ihanaan naiseen, ollut jo jonkun aikaa. Mutta valitettavasti hän seurustelee, sitä en tiennyt, vasta nyt sen häneltä kuulin kun juttusille rohkenin. Eipä se kuitenkaan paljon oloani keventänyt, päinvastoin.=(
Yritä jaksaa, mieti nyt vain selväksi tunteesi seurustelukumppaniasi kohtaan ja tahdotko jatkaa hänen kanssaan. Missään nimessä älä ala aloita "kahden rintaman sotaa", se on varma tappion merkki ennemmin tai myöhemmin.=) Äläkä pidä toista ns. varalla, ennemmin tai myöhemmin sinun täytyy kuitenkin valinta tehdä.
Mutta tee kuitenkin niinkuin parhaaksi näet harkittuasi asiaa tarkoin. Kyllä se siitä!