Onko kyseessä keskenmeno vai jokin muu?

Kuuranko

Olen siis menossa maanantaina lääkäriin, mutta en vain saa mielenrauhaa ellen saa edes jotain käsitystä, mikä minulla saattaisi olla.
En tiedä olenko/olenko edes ollut raskaana, koska emme tällä hetkellä ns. yritä lasta. Pillereitä en käytä. Menkat alko 18pvä, eli tänään on jo neljästoista vuotopäivä. Yleensä verta tulee joku 5 päivää. Aluksi tuli ihan normaalin näköstä verta sen viiden päivän ajan, sen jälkeen alko tulemaan ruskeaa(kuollutta verta vai jotain muuta?). Eilen sitten alkoikin tulemaan kirkasta verta. Vuoto ei ole niukkaa, mutta ei se järin runsastakaan ole. Sen verran, että sidettä joutuu pitämään. Ja tosiaan pieniä hyytymiä välillä tulee mukana. Kipuja on jonkin verran, satunnaisesti.

Kuulostaako lainkaan varhaiselta keskenmenolta, vai onko kyseessä jokin sairaus? Menkat tosiaan alkoi vielä hieman normaalia aiemmin. Yleensä kierto on n. 30pvä, nyt oli vain 21.

1

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moikka_

      Vaikeahan tuota on tietää, mutta kesken mennyt raskauskin on mahdollista. Alkuraskauden keskenmeno ei välttämättä ole tavallisia kuukautisia runsaampi, mutta kesto voi olla pitempi. Onko mahdollista että olisit tullut tietämättäsi raskaaksi jo edellisestä kierrosta? Sairauksiin en osaa kommentoida.
      Mutta turha arvailla, vaikka ymmärränkin, että mietityttää. Onneksi maanantaihin ei ole pitkä aika!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      80
      17056
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      32
      9884
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4801
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3855
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2810
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2761
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      23
      2631
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      48
      2460
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      2443
    Aihe