Seuran johdolle

Pakko nyt vaan sanoa, että nyt mitta on täysi. On todella sääli ettei rahojaan saa takaisin näin onnettomien esitysten jälkeen. Monet kommentoivat jo ennen kauden alkua että tällä joukkueella ei tule mistään mitään, ja tämä näyttää käyvän toteen. He olivat oikeassa optimistien puheista huolimatta. Kaikki fanitkin, ja te itsekkin tiedätte varmasti ettei tällä asetelmalla ja kokoonpanolla tule mikään onnistumaan, mutta mitään ei asialle tehty eikä näemmä ole halua tehdä. Ette voi olla tosissanne väittäessänne että näin taistellaan mestaruudesta. Tiedätte itsekin että välivuosi on edessä mutta mitään ei tehdä. Ja sen tiedostaa kyllä suurin osa fanikunnastakin. Tahallaan halutaan tyriä, ehkä "säästellä" jotain, en tiedä mikä on syy mutta tavoite on selvä: pilata ensi kausi totaalisesti, jostain käsittämättömästä syystä. En ymmärrä mitä tällä oikeasti "säästetään" tai saavutetaan. On siis täysin eri asia YRITTÄÄ ja hävitä reilu taistelu, kuin hävittää itsensä aivan tahallaan. Huonojakin kausia on nähty, mutta ennen on sentään yritetty. Sanon vaan että nyt riitti surkeat esitykset, ja ennen kaikkea tämmöinen asennoituminen niiden taustalla, eli hei hei ja hyvästi. Pistin johdolle palautetta mutta pistän tännekkin.
13244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kausarin vois myydä jollekkin mutta tuskin ketään tässä tilanteessa kiinnostaa. Tällälailla näin röyhkeästi petetään fanit niin ei seuran johto rahojakaan ansaitse. Seura nimeltä HIFK on aina sydämessäni, mutta latiakaan se ei minulta enää saa ennen kuin nykyinen johtoporras saa kenkää. Muutoksia on tehtävä ja tämmöset tahalliset välivuodet pitäisi jättää väliin.

Äänestä

haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu. haistakaa vittu.

nauttikaa nyt kun petätte fanit, paskotte koko ensi kauden tahallanne mutta saattepa pian huomata miten fanit reagoi. sitten toivottavasti kaduttaa

Äänestä

Itse olen hyvin pettynyt HIFK:in toimintaan suoraan sanottuna!
Paljon ei olla vielä esityksiä nähty joukkueelta,mutta näköjään taitoa ei löydy joten on pakko löytää nyrkit kehiin. Pelit kuuluisi pelaten taidolla voittaa,eikä toisia hakkaamalla. Se on a) Hirveän näköistä,kun toiset hakkaa surutta toisia. b) Jääkiekkoon kuuluu tietty määrä fyysistä kontaktia eli taklaukset,mutta tämä mitä olen nähnyt ei kuulu jääkiekkoon, ei siis millään lailla!
Olen oikeastaan hyvin pettynyt koko joukkueeseen. Ennen en pitänyt jokereista,mutta yhden pointsin voin antaa siitä,että sivuilla on sentään rohkeasti pahoiteltu Ville Peltoseen kohdistunutta hyökkäystä! Voi kuinka HIFK:illäkin olisi rohkeutta myöntää virheensä, koska sen he ovat tehneet ja he ovat myös vaarassa menettää faninsa. Sillä tämä tyttö on HYVIN pettynyt !

Äänestä

Varsinaisia nynnyjä olette. Jos jossakin merkityksettömässä haistavitun nordictrophy-harjoituspelissä tulee tilastotappio Helsingin kakkosjengille, niin ollaan itkien hylkäämässä Stadin ykkösiä. Millaisia faneja te oikein olette? Tervemenoa vaan ilmalaan, siellä sitä saa pillittää kun ei sitä mestaruutta taaskaan tullut.. eipä ole tullutkaan varmaan 15 vuoteen.

Äänestä
  • Kuten selitin, en ole hylkäämässä seuraa, vaan sen jengin joka sitä nykyään pyörittää. Palaan sitten kuvioihin kun johto saa kenkää ja palkataan valmentaja ja joukkue, jolla on a) halua voittaa b) yritystä voittaa. Hyväksyn huonotkin kaudet, mutten tämmöistä tahallista paskomista että ei edes yritetä, heitetään kaikki huiput Riksmania myöten menemään ja palkataan täysi tunari valmentamaan. Ei se meinaa että narrifaniksi ryhtyisin, enemminkin pidän vähän aikaa taukoa kunnes se vahan ajan IFK:n periksiantamaton ja yritteliäs asenne on taas paikallaan.

    "Jos jossakin merkityksettömässä haistavitun nordictrophy-harjoituspelissä tulee tilastotappio Helsingin kakkosjengille". Ei se ihan noin ole. Matsit oli merkityksettömiä, joo, mutta eikö itteesi yhtään hälytä tämän jengin pelillinen taso? Aivan varmana kustaan koko kausi huolella tämmösillä esityksillä. Jos johdolla olisi asenne paikallaan, ne hakisi kovaa vauhtia vahvistuksia kun huomaavat ettei mikään suju. Mutta kun ei. Johto haluaa kusta ensi kauden aivan tahallaan, ja te pahimmatkin optimistit kyllä uskotte minua muutaman viikon päästä.

    Äänestä

Ensinnäkään ketää ei ole heitetty menemään. Riksman lähti itse toedettuaan olevansa liian tasoton IFK:n miehistöön. Matikainen rikkoi sopimuksen ja häipyi venäjälle josta pian palaa maitojunalla. Niillä on mentävä, jootka käytettävissä ovat. Ja sinähän varsinainen ennustajaeukko olet, kun tiedät että "kausi kustaan" ennen kuin se on edes alkanut.

Voi että mikä meteli olisikaan, jos kusipäinen jarkko ruutu vielä pelaisi IFK:ssa. Onneksi ei kelvannut. Se jätkä olisi pilannut maineen, ei kukaan muu.

Äänestä
  • "...jos kusipäinen jarkko ruutu vielä pelaisi IFK:ssa. Onneksi ei kelvannut."

    Hehehee... HIFK fanit kusi hunajaa kun huhuiltiin Rudin paluusta nordikselle:))))

    Oma poika palaa jengiin :))))))))))))))))))

    HIFK tarjosi "kovinta milloinkaan" sopparia mutta Ruutu valitsi jääkiekkojoukkueen.

    Vieno Peltonen sai vähän osumaa ja nyt parkuu joka lehden sivuilla.

    Hyi helvetti, siinä Vieno kusee hifkin periaatteiden päälle.

    Nopeasti on Vieno toipunut kammottavasta pahoinpitelystä, vai onko kuvia photoshopattu ??

    Äänestä

  • Kyllä minä aika hyvin osaan ennustaa, sanoisin. Eikö ensinnäkin se, että yhtä lukuunottamatta kaikki harkkamatsit on hävitty, se, että meillä ei ole käytännössä yhtään kovatasoista ja kokenutta maalivahtia, se, että valmentaja on täysi tunari ja aloittelija, sekä se että jengi keskittyy lähinnä tappeluun hukaten vaikka kolmen maalin johdon tuosta vaan... eikö se ole aika selvä merkki mistä voi ennustaa miten kausi tulee menemään? Ei siihen kristallipalloa tarvita.

    Äänestä

  • ennustaja lol kirjoitti:

    Kyllä minä aika hyvin osaan ennustaa, sanoisin. Eikö ensinnäkin se, että yhtä lukuunottamatta kaikki harkkamatsit on hävitty, se, että meillä ei ole käytännössä yhtään kovatasoista ja kokenutta maalivahtia, se, että valmentaja on täysi tunari ja aloittelija, sekä se että jengi keskittyy lähinnä tappeluun hukaten vaikka kolmen maalin johdon tuosta vaan... eikö se ole aika selvä merkki mistä voi ennustaa miten kausi tulee menemään? Ei siihen kristallipalloa tarvita.

    Eipä tarvitse odottaa kuin ensi viikon torstaihin niin huomaat kelvottomat ennustajankykysi.

    Äänestä

  • sisälmykset kirjoitti:

    Eipä tarvitse odottaa kuin ensi viikon torstaihin niin huomaat kelvottomat ennustajankykysi.

    Ei viikossa uutta veskaria, valmentajaa ja vahvistuksia hankita saatikka mitään joukkueen pelaamistason ihmeparannusta tehdä.

    Äänestä

det är so kiva att få käften i varje matchen.

Äänestä

Noniin, ja taas köniin. Jospa lopetetaan tämmönen paska ja Sormunen ulos!

Äänestä

Hei ennustaja! Mites siinä nyt näin kävi? Silloin kun oikeat pelit alkavat, ne seurat menestyvät joilla on siihen potentiaalia. Eilinen peli oli IFK:n totaalista näytöstä eikä sikailuitakaan nähty kuin piippalakkien puolelta yhden törkeän selkääntaklauksen muodossa.

Naurettavaa puhua jostain välivuodesta, mutta kaltaisiasi sohvaperuna-analyytikoitahan riittää..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


entinen fani kirjoitti:

Pakko nyt vaan sanoa, että nyt mitta on täysi. On todella sääli ettei rahojaan saa takaisin näin onnettomien esitysten jälkeen. Monet kommentoivat jo ennen kauden alkua että tällä joukkueella ei tule mistään mitään, ja tämä näyttää käyvän toteen. He olivat oikeassa optimistien puheista huolimatta. Kaikki fanitkin, ja te itsekkin tiedätte varmasti ettei tällä asetelmalla ja kokoonpanolla tule mikään onnistumaan, mutta mitään ei asialle tehty eikä näemmä ole halua tehdä. Ette voi olla tosissanne väittäessänne että näin taistellaan mestaruudesta. Tiedätte itsekin että välivuosi on edessä mutta mitään ei tehdä. Ja sen tiedostaa kyllä suurin osa fanikunnastakin. Tahallaan halutaan tyriä, ehkä "säästellä" jotain, en tiedä mikä on syy mutta tavoite on selvä: pilata ensi kausi totaalisesti, jostain käsittämättömästä syystä. En ymmärrä mitä tällä oikeasti "säästetään" tai saavutetaan. On siis täysin eri asia YRITTÄÄ ja hävitä reilu taistelu, kuin hävittää itsensä aivan tahallaan. Huonojakin kausia on nähty, mutta ennen on sentään yritetty. Sanon vaan että nyt riitti surkeat esitykset, ja ennen kaikkea tämmöinen asennoituminen niiden taustalla, eli hei hei ja hyvästi. Pistin johdolle palautetta mutta pistän tännekkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu