Hakkari

xdgd

Olemme muuttamassa Lempäälän Hakkariin ja olisi kiva tietää minkälainen asuinalue on kyseessä? Kokemuksia kiitos!

5

1420

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raunis Laakso

      Olis kannattanu aiemmin selvittää. Nythän sen sitten näette ja kärsitte Ite paikka aivan perseestä, muutama mukava kämppä sieltä tosin löytyy. Mutta noilla parhailla kämpillä on varjopuolensakkin koska muutamassa niistä asuu semmonen naapuri että oikein itku pääsee jo pelkästä ajatuksesta. No on niille monesti naurettukin, mutta helppohan se on nauraa kun eivät oo omia naapureita. Mutta tosiaan jos oikein vähätellään niin väitän että muutatte alle vuoden sisään pois jos satutte osuun väärän talon naapuriin. Ja voit kyllä paljon maailmaa kiertää mutta tommosia naapureita ei varmasti löydy muualta. Nyt käsiä vaan ristiin..

      • jghjfgtydsrtsrtdghvf

        Ei kai se Hakkari nyt noi huono paikka ole, itse en tosin siellä asu vaan ihan lähistöllä. Tuttavia kyllä asuu paljon Hakkarissa ja tuollaista en ole vielä kuullutkaan vaan kyllä porukka on ihan viihtynyt.
        Tosin ihan yläasteen viereen en välttämättä muuttaisi, siellä voi meno olla välillä aika villiä.


      • Hakkarilainen
        jghjfgtydsrtsrtdghvf kirjoitti:

        Ei kai se Hakkari nyt noi huono paikka ole, itse en tosin siellä asu vaan ihan lähistöllä. Tuttavia kyllä asuu paljon Hakkarissa ja tuollaista en ole vielä kuullutkaan vaan kyllä porukka on ihan viihtynyt.
        Tosin ihan yläasteen viereen en välttämättä muuttaisi, siellä voi meno olla välillä aika villiä.

        Hakkarissa ei ole mitään vikaa. Ihan mukavan rauhallista asua. Me ihmisethän elämämme muodostamme. 0len asunut jo vuosia täällä enkä vaihtaisi muualle. Koulut ja virkistys alueet ovat kunnossa, urheilukentät ja talvella luistelu onnistuu jäähallissa ja pikku kentällä. Eikä kauppoihinkaan ole liian pitkää matkaa. Ideaparkki ja Kuljunkartano on pikkumatkan päässä.


      • qweropu

        Haha :D Hakkarista ei varmasti noin huonoja naapureita löydy. Kokeileppa joskus jotain Tampereen lähiön kerrostaloja joissa saat kuunnella musiikkia vuorokauden ajasta ja päivästä riippumatta. Kusen/tupakan hajuisia rappukäytäviä/hissejä. Häkkivarastoihin murtauduttu jne.

        Varmasti Hakkarissa viihtyy paljon paremmin!


    • Raunis Laakso

      Jos Hakkarin naapuriongelmat rajottuisikin äänekkääseen musiikkiin ja murtautumiseen, olis se tuhat kertaa hienompi paikka kuin todellisuudessa.

      Onnea vaan sinne uhkailujen, takaovelle ilmestyvien ihmisulosteläjien, pimeällä ikkunoiden takana väijymisen sekaan. En muuttais ite mistään hinnasta. Parempi antaa myös tontista suoraan naapurille mitä ne haluaa, jos alat tontista riiteleen rajariitoja voi käydä niin ettet uskalla enää kotona asuakkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1379
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1269
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1066
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1048
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      775
    6. 64
      734
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      717
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      708
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      671
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      627
    Aihe