Kohta loppuu ehdokkaat.
Neljäs mies kiinni jengiratsian takia
vaalivankkuri
28858
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
kokoomuksen Haapala on jo ilmoittanut fb:ssa aikovansa perua kuntavaaliehdokuutensa ;) Varkauden onniko?
Miksi miksi? :/
http://arhikuittinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/115629-demokratia-on-vakavassa-kriisissa-kokoomuksen-sanelemassa-hallituksessa
Myös Varkauden kh:ssa
http://www.warkaudenlehti.fi/uutiset/keski-savo/taideyö-palasi-varkauteen/756063
Onko kyseessä taas Haapalan ajojahti kuntavaalien alla. 2008 isku antoi suuren äänimäärän "sheriffille"
http://soisalonps.net/zziltalehden-varkauden-uutisoinnin-tietolahde-esiin-080412.php
http://www.jyrkihaapala.fi/Suomi/lue_lisaa/158
NK:n hallituksen jäsen ja Warkopin hallituksen pj Risto Husu on taas vaikeuksissa samoissa asioissa.
http://www.varkaudenseudunps.net/zz120110.php
Joko tutkimukset ovat loppuneet IL:n uutisoinnista?
http://soisalonps.net/zzuutis-iltalehden-luvaton-kuvan-kaappaus-050412.php
http://yle.fi/uutiset/kansanedustaja_perussuomalaisten_todellinen_kannatus_20_prosenttia/6280323
Niin, Helsingissäkin persut jo tappelevat keskenään. Jokainen on tietysti oikeassa, kuten persut aina.
Kyllä digtaattori-soini laittaa pojat itsevaltiaana ruotuun. Kaikenlaiset nuoleskelijat sitten vain toreilla ja kahviloissa nyökyttelevät.
vai peräti digitaattori...
Osaavat tuon tappelun myös hieman lähempänä
http://www.ita-savo.fi/Uutiset/12615268.html
Kyllä myös täällä varkaudessa.
Liekö oikein ennätysmäärä näitä politiikan kolmiloikkareita? Buah aha ah ahah ahahaha hah ah ahaha ahah ahh ah aahh a!!
EEehehe he
Siis tarkoitin näitä Krisujen ja demarien, sekä vasemmiston välillä loikkijoita... Joko Keijolle on löytyny uusi "koti" seuraavaksi vaalikaudeksi?
Eikös tämä Rahanen tehnyt väliloikan PerSuihin?
http://www.google.com/search?q=isto markkanen&hl=fi&rls=com.microsoft:fi&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8rVHUOOJKoWE4gS5hYCYDg&ved=0CEQQsAQ&biw=1024&bih=521
Valtuustoryhmä. He he...... Tulleekohan haaste kuvan luvattomasta levityksestä.
http://www.soisalonps.net/zzuutis_241011_valtuustoryhma_kasvoi_jalleen.php
http://video.dainutekstai.lt/pekkaketo.html
Älä huolehdi peku hoitaa hommat.
pekun työtä arvostetaan koko valtakunnan tasolla.
http://soisalonps.net/zzuutisvarkauden-kaupungin-vammaisneuvoston-esittama-vammaispoliittinen-ohjelma.php
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=4822
Kokoomuksen ministerit Katainen ja Stubb maanpetossyytteeseen heti.
Peku yhdistettiin rikollisjengiin, mutta tässähän poliisi toteaa ettei sellaista edes ole olemassa.
"Kyseessä ei ole ensimmäinen kerta, kun Diablos on tekemisissä poliisin kanssa. Korhosen mukaan aiemmin on ollut "semmoista pientä", kuten vuosi sitten tapahtunut pahoinpitely ja naapureiden kanssa käydyt riidat, jotka ovat johtaneet vahingontekoihin.
Varsinaisena rikollisjenginä poliisi ei Diablosia pidä".
ex MC Camaradas nykyinen diablos
http://www.warkaudenlehti.fi/uutiset/keski-savo/poliisi-tyhjensi-moottoripyöräkerhon-tilat/275929
jossa lainauksena
"Camaradas MC Warkaus on moottoripyöräkerho Bandidosin kannattajakerho. Bandidos tunnetaan, paitsi moottoripyöräkerhona, myös rikollisjärjestönä. Camaradasin jäsen Topi Pelkonen vakuutti Warkauden Lehden haastattelussa viime keväänä, että kerho ei ole uhka kenellekään."
Nyt sinä puhut Pötyä! Ei Pöty-Pekkaa kukaan ole yhdistänyt ainakaan vielä mihinkään suur-rikollis jengiin. Vain ainoastaan PerSuihin.
Eikös persut muka ole tämän dublos-jengin "hang around"-jäseniä täällä, jos kerran samoissa kuvissakin viihdytään?
voisinpa itsekin olla ennemmin pärinäkerhon jäsen, kuin kuulua Navitas -ompelukerhoon...
taikka Varkauden hyvävelikerhoon...
wiket rasta