Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

L-argiini ja siemensyöksy

Onko jollai kokemuksia argiinin tai jonkun muun kuntosali lisäravinteen käytöstä..
Siis että olisi vaikuttanut ennenaikaiseen siemensyöksyyn positiivisesti, eli kun itsellä ei ole tuntemusta kun siemen jo karkaa..
Argiini laajentaa suonia ja laskee verenpainetta??
Tai sitten jotkin lisäravinteet parantaa hyvänolon tunnetta ja sitä kautta auttaisi vaivaan?
Ja mitä niitä lie dopamiini ja serotoniinin kulkuja aivojen ja vehkeen välillä..
Kertokaa jos kokemuksia.
51850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olet varmaankin mies,mutta vastaan kuitenkin.Itse olen 51-vuotias nainen ja olen käyttänyt arginiinijauhetta kolmisen kuukautta.
lHalusin kokeilla sitä,koska en tuntenut mitään seksuaalista halukkuutta..Kaverini suositteli sitä,koska siinä on muitakin aineita (en kyllä ole edes purkista tarkistanut)
Olen kyllä huomannut sen tehonneen...siinä ei ole muuta huonoa puolta kuin paha maku (maistuu ihan suoraan sanoen spermalta..)Tilasin sitä ison purkin nettikaupasta ja se on tosi riittoisaa.
Jos on verisuoni- ja verenpainongelmia ei tuosta minun nähdäkseni mitään haittaakaan voi olla.

Äänestä

5g. Arginiiniä aamuisin mehuun sekoitettuna tyhjään vatsaan. Sekä tupla- annos sinä päivänä kun ajattelit alkaa siemennyshommiin.
Homma tulee hallintaan. Kokeile.

Äänestä

Mitenkä tämmösen vaivan sais ajotettua kohilleen. Mulla käy niin että kun tiedän illalla pääseväni panemaan niin mulla tulee lasti jo aamutuimaan, siis todella ennenaikaisesti. Kerran kävi niin että kun naitiin, mulla tuli vasta seuraavana päivänä ja tietenki kokouksessa. Kyllä pojat hävetti. Neuvoja pliiiiiiiss!

Äänestä
  • Sulla on sytytys myöhäisellä, tarttis säätää kohilleen.

    Äänestä

jättäkää ne mömmöt niille jotka haluu ongelmia seksisä perhana.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


EjakulaatioSsa kirjoitti:

Onko jollai kokemuksia argiinin tai jonkun muun kuntosali lisäravinteen käytöstä..
Siis että olisi vaikuttanut ennenaikaiseen siemensyöksyyn positiivisesti, eli kun itsellä ei ole tuntemusta kun siemen jo karkaa..
Argiini laajentaa suonia ja laskee verenpainetta??
Tai sitten jotkin lisäravinteet parantaa hyvänolon tunnetta ja sitä kautta auttaisi vaivaan?
Ja mitä niitä lie dopamiini ja serotoniinin kulkuja aivojen ja vehkeen välillä..
Kertokaa jos kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu