akm tukki

Mistäs maailman perseestä te olette osia aseisiin löytänyt tai ostanut. Tarttis löytää akm puutukki. Usasta löytyy kivasti mut ei ketään lähetä tai hinnat on kauhiat.
5308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tee ite perkele!

Äänestä

Posti ei kuljeta tilaamaasi lankkua jos teet siitä aseen tukin, ne läpivalaisee ja arvioi että siitä aiotaan tehdä aseen tukki eikä tuo perille.

Äänestä

Ja ne roudaa kaikki tukkilankut saariselälle postin johtajien kelomökille (280 neliöiseen) saunapuiksi.

Äänestä

Eikös akm runkoja ole pellistä prässättyjä sekä metallista jyrsittyjä. Niiden tukit ei käy päittäin hieman erillaisen kiinnityksen takia. Peltirunkoisiin löytyy paljon kamaa, mutta jyrsittyihin hieman vähemmän.

Mikä on kallis? Pelkkä tukki maksaa muutaman kympin. Noita tukkeja on näkynyt silloin tällöin huutonetissä, asemessuilla, sa-kaupoissa, suomalaisissa nettiasekaupoissa.

Jenkeistä tilattaessa 100 taalaa on raja asetarvikkeissa, jonka jäkeen täytyy hakea kaiken maailman lisenssejä.

Europpalaisista putiikeista saattaa löytöö http://www.zib-militaria.de/

Äänestä

Suomen armeijan käyneiltä ei ainakaan kannata tiedustella, sillä niiden perseet on kyllä tarkistettu tukkien ja muiden varalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ffefefgh kirjoitti:

Mistäs maailman perseestä te olette osia aseisiin löytänyt tai ostanut. Tarttis löytää akm puutukki. Usasta löytyy kivasti mut ei ketään lähetä tai hinnat on kauhiat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu