Väkivaltapellet

Väkivaltapelleille pitäisi antaa elinikäinen pelikielto. Tappomeininki ei kuulu lajiin.
5308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On se kumma, että kiekkokaukalossa saa käyttäytä niin kuin esim. Ilari Melart toistuvasti käyttäyttyy. ja kuten Ben Amour tässä männä viikolla teki.

Kaukalon ulkopuolellahan vastaavista teoista saisi ensin sakot, ja jos niitä jatkaa (kuten mm. Melart), joutuisi vankilaan !

Mutta - tähän löytyy kyllä lääke, jonka resepti on seuraava:

1) Lopettakaa jääkiekko-otteluissa käyminen älkääkä ostako sinne lippuja. Näkeehän sen lehdestäkin (ja YouTubesta), kuka milloinkin on kenetkin tappanut !

2) Älkää viekö lapsianne enää jääkiekkoharjoituksiin. Vaan judosalille tai bändiharjoituksiin.

3) Älkääkä tehkö enää sekuntiakaan ilmaista talkootyötä tämmöistä väkivaltaa lietsovien "urheiluseurojen" hyväksi.

4) Ja koska tällaisen humpuukin hyväksi on olemassa oikein "Jääkiekkoliittokin" - sen johtajat kykyjänsä vastaaviin hommiin. Esim. tienviitoiksi Siperiaan.

Äänestä
  • HIEMAN AIHEEN OHI MUTTA LAITETAAN NYT VÄHÄN VIIHDETTÄ PELIIN. ELI HAGERLUND AIKOO LOKAKUUSSA PERJANTAINA RAISKATA JORE SUUTARIN ITIKSEN WC TILOISSA HETI HAMPURILAISATERIAN JA KOKIKSEN JÄLKEEN ESINAHKA TAKANA.

    Äänestä

  • hagerlund t. kirjoitti:

    HIEMAN AIHEEN OHI MUTTA LAITETAAN NYT VÄHÄN VIIHDETTÄ PELIIN. ELI HAGERLUND AIKOO LOKAKUUSSA PERJANTAINA RAISKATA JORE SUUTARIN ITIKSEN WC TILOISSA HETI HAMPURILAISATERIAN JA KOKIKSEN JÄLKEEN ESINAHKA TAKANA.

    raiskaus on jo suoritettu

    Äänestä

Paljonko Esa Pakarinen saa kakkua eilisestä törkytempusta.

Äänestä

Kirvesmies LEHTERÄ, . löi vastustajan pelaajalta käden murteeseen, saa jatkaa pelejään. Se asiassa on myönteistä , että tuo kirvesmiesten valmentaja on tapauksen jälkeen ollut aukomatta turpaansa tuomareille , joka ainoasta jäähystä ja vastustajan maalista ruikuttatatta, Syynä tapolan ja pennasen ruikutuksen äkilliseen loppumiseen voi olla tieto sm-liigan ja tuomarien välisestä sopimuksesta ilveksen ja tapparan jäähyttömyydestä. Tarkoituon järjestää suurhalliin voittoisia peläjä, Halli maksuun ja LIIGALLE RAHAA, Tampereella on nyt rauta kuumaa, ihmiset"sokeita",on taonnan aika. JOS ET USKO, niin katso esim. tappara -Lukko , Jukurit- tappara ottelut. Varsinkin loppuhetket.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S-hole kirjoitti:

Väkivaltapelleille pitäisi antaa elinikäinen pelikielto. Tappomeininki ei kuulu lajiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu