Ratian puhuva, pumpattava patja haukkuu ruokkivaa kättä, tämä virolainen persereikä koettaa haukkua suomalaisia, kun on niin saatanan kateellinen menestyneelle Suomelle, on maailmansodissa sodittu, on Nokiaa, on knowhauta, palkat aivan eri sfääreissä kuin tällä virolaisella, epärehellisellä rupusakilla, joita lautta tuo joka päivä tänne haitoksi. Se epärehellisyys ja epämääräisyys mitä huokuu tästä kehitysmaasta lahden takaa se näkyy perseaukisten pullisteluna autoilla ynnä muulla bling blingillä. Hankkikaa viron juntit henkistä pääomaa ja koettakaa kasvaa suomalaisten tasolle- olette kaukana meistä ja sekös se vituttaa horoperäsaagimia, Armi Ratia ois nakannu tuommosen loisen pihalle aikoja sitten
Emme halua teitä pikkuryssiä tänne.
Emme halua teitä pikkuryssiä tänne.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei Anu Saagim ole mitään valehdellut. Meillä Suomessa on omat paskanpuhujamme, kuten esim Arto Länsmanin patologisesti valehteleva ex-vaimo.
Miten sinä Laardipallero onnistut vetämään Tuksun joka VITUN VIESTIKETJUUN mikä täällä Suomi24.ssa on? Kohta minä rupean ihan oikeasti jo symppaamaan Johannaa, vain ja ainoastaan sen takia kun tällä palstalla on tuollainen mielipuolinen, Johannasta pakkomielteisen kiinnostunut sekopää stalkkeri!!!!
PS: en ole Tuksu-fani!
Aloittajan kanssa Täysin samaa mieltä! Ei mitään lisättävää.
Aloitus täyttää selkeästi kunnianloukkauksen tunnusmerkit! Olisi oikein, jos Anu tekisi tutkintapyynnön!
Oma huorittelusi sitten vissiin ei,JÄRKYTTÄVÄÄ KAKSINAISMORALISMIA!!!!!!
Ei ole! En ole huoritellut ta lumputellut Anu Saagimia. Jos olen jotakin horatsua haukkunut, niin olen vain todennut olemassa olevan tilanteen, eikä se ole kunnianloukkaus. Anu Saagim voittaisi jutun, jos vaivautuisi tekemään ilmoituksen viranomaisille. Oikeasti prostituutiolla itsensä elättänyt ei voita, eikä myöskään lähde edes tekemään tutkintapyyntöä, koska silloin paljastuisi asioita, jotka ovat kiusallisia hänelle itselleen!
Tuo ei ole mikään perustelu,huorittelu on huorittelua joka tapauksessa,ja muutenkin naurattaa että puhut tutkintapyynnöstä kun omia kirjoituksiasi on jouduttu poistamaan niiden epäasiallisuuksien takia...
kooooooooooootkotkot
Vituttaako?
Risto-Matti, yritä olla mies ja pidä akkasi kurissa. Sen siitä saa, kun huolii Juvosen (ns. Danhammer) käytettyä tavaraa.
"Sen siitä saa, kun huolii Juvosen (ns. Danhammer) käytettyä tavaraa. "
Niinpä.... jos itse olisin Juvosen jäte olisin hyvin hiljaa pussi päässä pimeässä komerossa häpeämässä.
Anu....hyi hitto mikä h*r*-p*rse!!! Anun menneisyys haisee ja pitkälle!!!
Anun tavara onkin tunnettu huonosta laadustaan.
Juvonen tuntuu muutenkin kierrättävän kaikenlaista tavaraa Tuurissa. Välittäisi myös tämän entisen hoitonsa Vesalle vaimoksi. Siinä olisikin kahden peräkylän tomppelin liitto.
Hei Anu,vaihda ihan oikeesti levyä.... Olet jo kauan aikaa hokenut tuota samaa eli mollannut Suomalaisia naisia.. Etkö osaa mitään muuta?? Aika yksinkertainen on yläkertasi jos muuhun et pysty. Mietippä ,että aikoinaan Suomalainen mies sinutkin jonninjoutavan heitukan talteen korjasi. sieltä on lähtöisin elintasosi eli Suomesta. Miksi siis haukut ja puret kättä joka sinua ruokkii?? Pidä se vino suusi supussa jos sieltä ei muuta irtoa kuin pahansuopuutta.. Hoida pestisi kuin nainen ,kuin SUOMALAINEN REHTI NAINEN, vaikka ey tietysti semmoinen olekkaan...
Eikös tämä Anu ollut Tallinnan sellainen ns. halutuin nainen suomalaisten yritysjohtajien keskuudessa jossain -80-90-luvuilla? Aika lienee mennyt Anun ohi, joten nyt pitää vanhuuden päivillään vielä yrittää palata menneeseen ja kuvitella olevansa jotain erityistä.
Ei kukaan fiksu suomalainen nainen voisi edes ajatella alkaa jalkärätiksi ihan kelle vaan. Me suomalaiset naiset olemme itsenäisiä ja päätetään omista asioistamme, eikä meidän tartte kinuta toimeentuloamme jonkun "yritysjohtajamme" kukkarosta.
So sorry Anu, mutta aikasi on mennyt jo ohi. Tiedän, että sinua ketuttaa, kun nuoret muokkaamattomat virottaret ja suomalaiset naiset kiinnostavat ukkoasi enempi, kuin sinä. Sussa vaan ei vanhana eukkona ole enää sitä äxonia.
Anu ei ollut edes jalkarätti vaan riepu, johon pyyhittiin se miehinen elin. Halpa ja huonolaatuinen rätti kaiken lisäksi.
Tämä vironmummo on kateellinen miehelleen joka kutsuttiin tanssii tähtien kanssa ohjelmaan ja kroppakaan ei enää kelpaa nakukuviin joten jotain on keksittävä että lööpeissä kestää!Säälittävää mutta et ole viellä niin vanha ettet vois osallistua johonkin kurssiin missä opetellaan käytöstapoja.
Niin, tosiaan, miksi Anu Saagim ei ole saanut kutsua Tanssi tähtien kanssa -ohjelmaan? Onhan Paul MacCartneyn entinen vaimokin ollut tanssaamassa.
Aloittaja syyllistyy itse samalle tasolle Anu Saagimin kanssa.