11 vuotiaan Rimshan tapaus.

...

Mitäs mieltä a.yahya ja muut kumppanit ovat siitä,kun Pakistanissa on tällä hetkellä menossa melko "kuuma" tilanne-liittyen 11 vuotiaaseen kehitysvammaiseen tyttöön jota syytetään Yllätys yllätys!! Jumalan pilkasta nyt hänelle ollaan vaatimassa elinkautista myöskin tytön perhe on vangittu vaikka eivät ole mikään tiedon mukaan he pilkanneet jumalaa Pakistanin lakien mukaan.Mutta melko mielenkiintoista asiasta tekee sen,että perhe on Kristitty oiskohan tällä mitään perää,että nyt tilannetta käytettäisiin mukavasti hyväksi,kun ollaan saatu"vihollinen" satimeen=kristityt,kun eihän se voi olla mitenkään järkevää ja ymmärrettävää,että 11 vuotias lapsi vangitaan mukamas jumalan pilkasta ja asiasta ei ole mitään todisteita,että lapsi olisi tätä tehnyt.Tästä on tietoa eri järjestöjen sivuilla enemmänkin ja on saanut media huomiota myös muissa maissa tämä tapaus pakistanista.

2

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suvaitsevaista

      Tässä myös tietoa tapauksesta. Islamabadin poliisi pidätti kristityn 11 vuotiaan tytön epäiltynä jumalanpilkasta, koska imaami väitti Tytön polttaneen Koraanin sivuja. Pakistanin Ankaran jumalanpilkkalain nojalla kaikki Islamia loukkaava toiminta on rangaistava kuolemalla.

      Silminnäkijöiden Mukaan imaami lisäsi ITSE poltettujen papereiden sekaan sivuja Koraanista. Heidän mukaansa imaami OLI sanonut, Etta SE ainoa Keino päästä eroo
      n. kristityistä alueella.

      Arvostelijoiden Mukaan epämääräisesti muotoiltua jumalanpilkkalakia käytetään USEIN Koston välineenä.

      Tytön pidätys nosti kohun länsimaissa, koska eräiden tietojen Mukaan Han on turhaan 11-vuotias. Lisäksi Tyttö kärsii oppimisvaikeuksista. Joidenkin tietojen Mukaan hänellä on Downin syndrooma.

      Vaikka Tytön syytteistä luovuttaisiin, Han on YHA hengenvaarassa. Pakistanissa tunnetaan lukuisia tapauksia, joissa jumalanpilkasta epäilty on tapettu Hanen päästyään vapauteen.
      STT-AFP-Reuters

    • Mielestäni kehitysvammaista tai lasta ei voida rangaista ja tyttö on sitä paitsi kristitty. Ilmeisesti hänet oli loppujen lopuksi lavastettu teossaan. Tämä tapaus siis kuvastaa yksinomaan ihmisten mielihaluja, joita Jumala ei hyväksy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3870
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      344
      2997
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      10
      1906
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      771
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      761
    Aihe