Dacia myy jo enemmän kuin esim. Mazda, Honda tai Suzuki Euroopassa.
Dacian myynti kasvaa Euroopassa!
Dacia myy
12327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei ole ihme, kun moottorilehdetkin ylistää Daciaa.
Autobildin mukaan mm. Lodgy on tilavampi kuin Touran, hiljaisempi kuin Touran ja kuluttaa vähemmin kuin Touran. Ja maksaa paljon vähemmin kuin Touran. Odotamme innolla tila-auton saapumista.
Dacia Dokker tulee kanssa,vuoden vaihteessa.
vähän "kiltimpi"tila-auto.
Ihmiset tulee pikkkuhiljaa järkiinsä. Suurin osa taviksista tarvitsee vain auton millä pääsee paikasta toiseen. Ei siinä tarvi olla kaikkia tarpeettomia hienouksia.
Eurooppa on syvässä lamassa, joten halpa myy.
Uusimpien tilastojen mukaan Duster on jo ohittanut VW Tiguanin myynnissä !!
Euroopan automyynti kyntää raskaasti ja tilastot näyttää miinusta.
DACIA on kuitenkin mukavasti plussan puolella ja myynti senkun nousee tänäkin vuonna uusien mallien myötä.
Dacian myynti on sakannut tosi paljon kun ihmiset ovat nyt vasta tajunneet sen että Dacia onkin romanialainen B-osista kyhätty romu johon ei kenenkään järjissään olevan ihmisen pidä sekaantua millään tavalla.
Ilmankos myynti onkin nyt romahtanut totaalisesti !
Sulla on aivotoiminta romahtanut totaalisesti kun et osaa edes tilastoa lukea.
Ymmärrätkö edes ja - merkin eroa. Volkkarilla on tilastossa se - ja sitten nousevan Dacia-myynnin kohdalla ja seraavana vuonna
Jaa-a, kuinka sen nyt ottaa. Dacian myynti on noussut euroopassa +35%, kun taas esim. VW:n myynti on tippunut -5%.
Mitä uusia tehtaita ? Johan ne ovat alkaneet ajamaan alas entisiäkin tehtaita !
Dacian markkinaosuus putoaa johonkin 0,2-0,3 % paikkeille joten ei paljon uusia tehtaita tarvita !
Vai niin.......... olipa kiinostava uutinen.
Kuinka monta Daciaa meni viime kuussa kaupaksi ?