Tekopyhä HIFK

H. Yrjö

Seurajohdolle.

http://www.youtube.com/watch?v=77Hi6VhSa7o

PItäkäähän huoli että KOSKAAN ei enää teurasteta ketään eikä yhdellekään junnulle käy Hassiset. HIFKin fanittaminen loppui tähän. Villen puolesta olen pahoillani, mutta toisaalta haastattelu kertoi että Villenkin kuuluisi vähän punastella häpeästä... Miten voi puhua noin, kun omat hakanneet jo vuosia vastustajia sairastuvalle ja tehneet pelaajista loppullisesti invalideja. Reilusti muistuttamalla, samankokoiset keskenään, siten että kaverilla on mahdollisuus puolustautua!!! Hah mitä juttua. Ei voi olla suurempi arvo ihmisenä vaikka olis millainen maajoukkueikoni. Jokaisen pelaajan terveys on yhtä tärkeä, joten Kummolankin puheet (Taas kerran!!!) on yhtä naurettavia, kuin HIFK:n oma "koodisto".

Niin makaa, kuin petaa... Tämän tapauksen jälkeen kannatan lopullisesti sitä että jokainen tahallinen vastustajan vammauttamisyritys selvitettään käräjillä. Ei tämä muuten lopu. Lisäksi hallin ovet säppiin ja vähän aikaan kun seurat pelaa tyhjille katsomoille kuten fudiksen puolella huliganismin jälkeen, niin eiköhän seurajohtokin ala kaivaa auktorieteettiaan palkanmaksajana esille. Ja jos sitä ei ole, niin johto vaihtoon. Duunari on duunari kaukalossakin, eikä jääkiekon nimissä voi ohittaa Suomen Lakia. Jokainen päähän kohdistunut tahallinen isku on tapon yritys. Koittakaa nyt perkele tajuta!! Fyysisyys ja tappelut ei tarkoita samaa kuin puskista tullut teurastus.

6

502

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EIhelevata!

      niimpä, bn amur taputteli peltosta hiukan selkäpuolelle, tuomari oli lisäksi välissä. turhaahan tuo on, mutta peltonen on säälittävä pelle, todella säälittävä. Ei mustelman mustelmaa missään, "en muista mitään", sitten kun kysytään , käskyttikö jokerivvalmentaja?? sit ollaan hiljaa niinkuin joku marttyyri.
      Tosiasasssa peltonen on niin huonossa kunnossa että jäi makaamaan jäälle omaa heikkouttaan, jalat hyytelönä. näkihän tuon jo viime kaudella ettei mies jaksa enää luistella.
      Kyllä siellä hifkin pelaajat mätki aivan eri törkeästi paljain nyrkein jokeripelaajia, jokeripelaajat eivät vaan jääneet jäälle makoilemaan. En hyväksy kaukaloväkivaltaa mutta kyllä tässä AIVAN lian paljon syytetään yhtä pelaajaa, vois jopa rasismista puhua, kun joissain yhteyksissä viitataan Ben Amurin taustoihin.

      Peltonen, esitä mustelmat ja lääkärintodistus ja ole sen jälkeen mies, rehellinen mies! Kypärä päässä, naamassa ei ensimmäistäkään naarmua, niimpä.

    • tutti suukkiin

      Kipittäkääpäs mamman helmoihin siitä itkemästä, piimäviikset.

      • Stadin Siat

        Jotkut ihmiset vain on sokeita...Surullista.


      • Stadin Siat
        Stadin Siat kirjoitti:

        Jotkut ihmiset vain on sokeita...Surullista.

        Ja tuo edellinen siis vastaus "tutti suukkiin" tyypille.


    • hifk3

      Myönnän sen,että IFK on tehnyt TODELLA TYHMIÄ juttuja vuosien varrella,mutta jokaisella joukkueella on huonot puolensa!Ja Ben-Amor-Peltonen tapaus,niin C`mon!Kattokaa nyt tota!Eka Ben-Amor tulee takaa törkeästi(olis voinu tapahtua Hassinen uudestaan)Ja sitten Ben-Amortulee ja rusikoi peltosen.En nyt syytä tästä kokonaan Ben-Amoria,koska lämsähän KÄSKI Ben-Amoria menemään peltosen kimppuun.Kattokaa YouTubesta sellane video,kun Äänikorjattu video.

      • nojaa-liiga

        Nojoo....jos en väärin muista, kun Karalahti pelasi aikasemmin Blues-paidoissa ja taklasi IFK-pelaaja päälle, mutta seuravassa kotipelissä IFK-pelaaja päätti kostaa edellisen kerrasta ja vielä rumasti.

        Kyllä mä sen ymmärrän toki, että Karalahti teki silloin väärin, mutta ei se silti IFK olisi tarvinnut lähteä tuollaisen linjoille kostamaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      74
      1215
    2. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      528
      1128
    3. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      83
      998
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      79
      948
    5. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      81
      939
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      803
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      778
    8. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      777
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      35
      682
    10. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      202
      631
    Aihe