Tekopyhä HIFK

H. Yrjö

Seurajohdolle.

http://www.youtube.com/watch?v=77Hi6VhSa7o

PItäkäähän huoli että KOSKAAN ei enää teurasteta ketään eikä yhdellekään junnulle käy Hassiset. HIFKin fanittaminen loppui tähän. Villen puolesta olen pahoillani, mutta toisaalta haastattelu kertoi että Villenkin kuuluisi vähän punastella häpeästä... Miten voi puhua noin, kun omat hakanneet jo vuosia vastustajia sairastuvalle ja tehneet pelaajista loppullisesti invalideja. Reilusti muistuttamalla, samankokoiset keskenään, siten että kaverilla on mahdollisuus puolustautua!!! Hah mitä juttua. Ei voi olla suurempi arvo ihmisenä vaikka olis millainen maajoukkueikoni. Jokaisen pelaajan terveys on yhtä tärkeä, joten Kummolankin puheet (Taas kerran!!!) on yhtä naurettavia, kuin HIFK:n oma "koodisto".

Niin makaa, kuin petaa... Tämän tapauksen jälkeen kannatan lopullisesti sitä että jokainen tahallinen vastustajan vammauttamisyritys selvitettään käräjillä. Ei tämä muuten lopu. Lisäksi hallin ovet säppiin ja vähän aikaan kun seurat pelaa tyhjille katsomoille kuten fudiksen puolella huliganismin jälkeen, niin eiköhän seurajohtokin ala kaivaa auktorieteettiaan palkanmaksajana esille. Ja jos sitä ei ole, niin johto vaihtoon. Duunari on duunari kaukalossakin, eikä jääkiekon nimissä voi ohittaa Suomen Lakia. Jokainen päähän kohdistunut tahallinen isku on tapon yritys. Koittakaa nyt perkele tajuta!! Fyysisyys ja tappelut ei tarkoita samaa kuin puskista tullut teurastus.

6

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EIhelevata!

      niimpä, bn amur taputteli peltosta hiukan selkäpuolelle, tuomari oli lisäksi välissä. turhaahan tuo on, mutta peltonen on säälittävä pelle, todella säälittävä. Ei mustelman mustelmaa missään, "en muista mitään", sitten kun kysytään , käskyttikö jokerivvalmentaja?? sit ollaan hiljaa niinkuin joku marttyyri.
      Tosiasasssa peltonen on niin huonossa kunnossa että jäi makaamaan jäälle omaa heikkouttaan, jalat hyytelönä. näkihän tuon jo viime kaudella ettei mies jaksa enää luistella.
      Kyllä siellä hifkin pelaajat mätki aivan eri törkeästi paljain nyrkein jokeripelaajia, jokeripelaajat eivät vaan jääneet jäälle makoilemaan. En hyväksy kaukaloväkivaltaa mutta kyllä tässä AIVAN lian paljon syytetään yhtä pelaajaa, vois jopa rasismista puhua, kun joissain yhteyksissä viitataan Ben Amurin taustoihin.

      Peltonen, esitä mustelmat ja lääkärintodistus ja ole sen jälkeen mies, rehellinen mies! Kypärä päässä, naamassa ei ensimmäistäkään naarmua, niimpä.

    • tutti suukkiin

      Kipittäkääpäs mamman helmoihin siitä itkemästä, piimäviikset.

      • Stadin Siat

        Jotkut ihmiset vain on sokeita...Surullista.


      • Stadin Siat
        Stadin Siat kirjoitti:

        Jotkut ihmiset vain on sokeita...Surullista.

        Ja tuo edellinen siis vastaus "tutti suukkiin" tyypille.


    • hifk3

      Myönnän sen,että IFK on tehnyt TODELLA TYHMIÄ juttuja vuosien varrella,mutta jokaisella joukkueella on huonot puolensa!Ja Ben-Amor-Peltonen tapaus,niin C`mon!Kattokaa nyt tota!Eka Ben-Amor tulee takaa törkeästi(olis voinu tapahtua Hassinen uudestaan)Ja sitten Ben-Amortulee ja rusikoi peltosen.En nyt syytä tästä kokonaan Ben-Amoria,koska lämsähän KÄSKI Ben-Amoria menemään peltosen kimppuun.Kattokaa YouTubesta sellane video,kun Äänikorjattu video.

      • nojaa-liiga

        Nojoo....jos en väärin muista, kun Karalahti pelasi aikasemmin Blues-paidoissa ja taklasi IFK-pelaaja päälle, mutta seuravassa kotipelissä IFK-pelaaja päätti kostaa edellisen kerrasta ja vielä rumasti.

        Kyllä mä sen ymmärrän toki, että Karalahti teki silloin väärin, mutta ei se silti IFK olisi tarvinnut lähteä tuollaisen linjoille kostamaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      75
      2924
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      57
      2430
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      156
      2037
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      59
      1906
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      136
      1738
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1280
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1261
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      85
      1154
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1133
    10. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    Aihe