Saisi hieman siistittyä palstaa.
Moni asiallinen kirjoittaja on kyllästynyt jatkuviin rienaaviin ja ala-arvoisiin aloituksiin ja kommentteihin.
Eikö uskoviksi itseään nimittävillä olekaan uskon hedelmiä eikä oikeaa uskoa
Moni asiallinen kirjoittaja on kyllästynyt jatkuviin rienaaviin ja ala-arvoisiin aloituksiin ja kommentteihin.
Eikö uskoviksi itseään nimittävillä olekaan uskon hedelmiä eikä oikeaa uskoa
Vastaukset 23
Vanhimmat
Täällä saa puolueetonta tietoa niin uskovaiset kuin vähemmäuskovaiset ja ateistitkin.
siis TODELLA PUOLUEETONTA ja rehellistä ja totuudellista ja oikeaa ja ja ja
Saa, mutta mitä se auttaa?
Autako Heli hieman. Miten oikea uskova erottuu jostain muusta uskovasta.
Miten Sinä uskot? ja miten koet minun uskovan.
Mikä meidät erottaa.
Kes
Minulla on se oikea synnintunto. Pyääh.... yhyy...
Vakuuttiko? Teillä ei ole sitä lälläl läl lää, teillä maailmaan eksyneillä.
Minä tiedän ja meidän porukka kyllä tietää mikä on syntiä ja miltä se tuntuu. Hätä on todella suuri kun niikseen tulee. Mutta onneksi helpotuskin on lähellä.
Turha teidän on täällä sepustella erilaisia näkemyksiänne kun ei armo kelpaa. Jos kelpaa olisitte jo ry:n seuroissa.
Sinut erottaa Jumalasta Raamatut. Lue Raamatuistasi mitä puuttuu kirjanoppineelta. Rakkaus ja sen mukana kaikki.
Siunusta veli luciferuksessa
Nyt ymmärrän, kiitos. Jos kelpaa.
Joo, ei mittää..
Pahalta tosiaan näyttää kuten Heli toteaa. Masailmassa on aina paljon tymiä ihmisiä meidän viisaampien joukossa, sille me emme voi mitään.Siksi tiettyjä asioita on opittava katsomaan läpi sormien.
Sama onghelma oli Jeesuksen aikaankin kun fariseusten tykö tuli syntisiä.
Ei siinä olkeepahan ihmisiksi!
Aivan tyypillistä toimintaa vl-uskovaisille. Nämä Niilo- ja narsistiviestit ovat ihan arkipäivää vl-uskovaiselle. Ry:llä heidän "vitseilleen" nauretaan kovastikin ja siksi luulevat olevansa täälläkin yhtä hauskoja.
Narsistina et tietenkään ymmärrä, että sellainen on narsisti joka kirjoittaa pakkomielteisesti toisen omistuksessa olevalle sivulle saman viestin 1126 kertaa vuodessa.
Omistaako SRK tämän sivun?
Sanoma omistaa ja sitä omistajuutta sinä narsisti et luonnollisesti kykene sairailla aivoillasi sulattamaan..
""Minulla on se oikea synnintunto. Pyääh.... yhyy...
Vakuuttiko? Teillä ei ole sitä lälläl läl lää, teillä maailmaan eksyneillä.
Minä tiedän ja meidän porukka kyllä tietää mikä on syntiä ja miltä se tuntuu. Hätä on todella suuri kun niikseen tulee. ""
Eipä näytä olevan oikeaa synnintuntoa! Eipä näytä olevan hätääkään. Äkkiä parannuksen tielle ja ry:lle. Hop Hop!! Epäuskoiset ovat jo kerinneet ennen sinua nöyrtymään ja tekemään parannusta!
Heh
Ei.
Miksi SRK:n Hemestin sallitaan ivata ja pilkata sekä syyllistää vl-uskovaisten lastenraiskaajien uhreja jatkuvasti?
Missä, ?
Ei
Oletko Heli lesbo?
Niin puhutaan.
.
Edelleen ei!