On lennot Bangkokiin ja ois tarkoitus mennä rentoutumaan jonnekin resorttiin. Missähän ois lähin, semmoinen tasokas paikka? Tarjontaa on netissä kyllä, mutta niihin ei aina ole luottamista.
Resortti Bangkokissa tai lähellä
11
296
Vastaukset
- rohkeasti vaan
juuri netin kautta ne asunnot varataan...miten muuten. Ottakaa jokin 3-4 tähden hotelli aluksi ja sitten perillä vaihdatte kun löydätte paremman.....
- rohkea
No oon ollu Bangkokissa n10 kertaa ja useimmiten Amari Watergatessa, Novotel Siamissa jne. Nyt on aikaa vähän ja siksi ajattelin kysellä kokemuksia hieman toisenlaisista taloista.
- Vtun omo
Vtun pässi, mitä sä täältä kyselet. Varmaan oot joku Nokian luuseri-insinööri.
- Vtun omo
Vtun pässi, mitä sä täältä kyselet. Varmaan oot joku Nokian luuseri-insinööri.
- hetero, ei insinööri
Kiitos kivasta kommentista. Onko jollain toisella, kuin tuolla nimimerkki "vtun omo" kokemusta esimerkiksi Shangri-la -puodista?
- et silleen
Ehkä eniten resort-tyylinen hotelli Bangkokissa joen rannalla on esim. (entinen) Marriot, nykyisin tämä hotelli on jossain uudessa ketjussa ja nimi on vaihtunut (Angsara?? Anantara??), mutta jos googletat Marriot Resort Bangkok, niin löytynee se uusikin nimi. Suosittelen, ellei ole 4 vuodessa mennyt alaspäin, mutta veikkaukseni kyllä on että taso on vain noussut.
- .aloittaja
Kiitti tästä. Tsekkaan netistä.
- .aloittaja
Tsekkasin. Näyttää tosi hyvältä ja on ihan kohtuuhintainen, halvin huone 62e, kun majoittuu 5 yötä. Tietty se on peruskakkonen, mutta tutkin eri kategoriat myös. Tosi hyvältä vaikuttaa.
- No good
Näyttää tyypilliseltä turistirysältä ja myös ylihinnoilteltu.
Löytyy paljon parempia 5 tähden paikkoja puoleen hintaan - turisti rysässään
Eiköhän kaikki "resort-tyyppiset" hotellit ole turistirysiä. Ei niissä kovin paljon paikalliset asustele tai liikemiehet. Vai mikä olisi turistirysän vastakohta. Resort kai nimenomaan tarkoittaa lomahotellia puutarhoineen ja uima-altaineen, kenties harrastusmahdollisuuksineenkin. Turisteja=matkailijoita niissä yleensä näkee.
- Bisnesvaisto
Vai turistirysiä??, Haloo, harvoin paikalliset hotellissa asuu. Yleensä paikalliset kotia pidetää majapaikkana. Turistihan se liikemieskin on. Onko intialainen liikemies parempi kuin ranskalainen turisti? Mikökön on se hotelli jossa ei turisteja ole, todennäköisesti huono semmoinen. Myös viiden tähden hotellien tavoite on saada turisteja hotelli täyteen. Sitä kutsutaan isossa maailmassa bisenekseksi. Eikös sitä itsekin olla ulkomailla nimenomaan turistina?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484