S-ketju ostaa ja myy saksalaista

luomumaitoo. mitähän järkee siinäki on.

ois suomessa palijon puhtaampaa tuo luonto.
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin sanoppas muuta Suomessa maitoa tuotettas huomattavasti enemmän jottei tartteis tuoda ulkoa, mutta Suomessa on maakiintiö niin pieni että joka vuosi tahtoo ropsia ylituotannon puolelle, mitä siitä seuraa, tuottajat kärsivät kukkarosaan.

Äänestä

Kuluttajien ei kannata ostaa yhtään saksalaista maitoa, se ei ole enään luomua kun kuljetus jo sieltä asti saastuttaa luontoa enemmän!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saastunu eurooppa kirjoitti:

luomumaitoo. mitähän järkee siinäki on.

ois suomessa palijon puhtaampaa tuo luonto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu