olipas tullut sivan etu pihasta komean näköinen, ei ollut enää läpipääsemätöntä pajukkoa, huomaa selvästi että oli ollut ammattitaitosta porukaa työn arjessa, juuri sopivasti jätetty ns. jättöpuita komistamaan parkkialuetta ja kävelykadun vartta, samaiset työntekiät tuntuvat pöräävän laajeminkin kupungin imagon parantamisen hyväksi, mikäs siinä kyllä noita pusikoita riitää perkattavaksi, ei muuta kuin samaan maliin niin kyllä silmä lepää turistillakin.
Haapaveden kaupunkin sen kun komistuu
?
27277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Entinen Valtion virastotalon edestä pitäisi kans poistaa nuo turhat risukot.
Mitä mieltä jussi on häröntalosta?
Joutaa purkaa pois ja tilalle kerrostalo.
nivalassa malisjoen kunnostus on tuottannu silmäähivelevän keskustamaiseman.
on hiukan isompi rojekti kuin sivan parin puun kaato.
entäpä ylivieska. oli melkeen ku venetsia eilisessä iltavalaistuksessa.
Hoopola ei saa näitä naapureita koskaan kiinni.
turistit, ne haapavetiset; oli taas kauppojen öissä sankoin joukoin.
Onko persut sekasi tässäkin asiassa?
Jokainen PerusSuomalainen ajattelee omilla aivoilla,eli ei ole mitään ryhmäpäätöksiä.Siispä minun mielipiteeni on tuo,että tuon HÄRÖN TALON VOI PURKAA.
Joo persujen helsinkin piiri ja moni muukin ajaa vain omia asioitaan, siksihän siitä päätöksenteosta ei tuu mittää, ei ole minkäänlaista yhteistyötä ?
Nyt on aloittaja oikealla asialla. Vielä kun saatas noita järvenranta pusikoita pois niin oishan se jotakin
Niin ja vanhat rötisköt rakennukset myös?
järvi on umpeenkasvanu, joten on tärkeää, että näkymä on turistien silmiltä
peitossa ja pusikot saa kasvaa peitoksi
jos raivausta jatketaan , lisää vanhoja rötisköitä paljastuu
kyllä hoopola on ruma paikkakunta
Kyssäripersu taas repäisi otsikollaan.
-kaupunkin
-olipas
-sivan
-etu pihasta
-ammattitaitosta
-porukaa
-työntekiät
-pöräävän
-laajeminkin
-kupungin (mitä ihmettä tämä sana tarkoittaa???)
-riitää
-maliin
No niin repäsi, kun et ite ÄLYNNYT !
helevetin maalaisjuntit
jotkut ne teköö myös aloituksia vähemmän asiallisia tai ei kirjakielellä kirjoitettuna tai ei viellä oikeinkirjoitettuna tai ei, mut teköö kuitenkin, eikä auvo turpaansa "asiattomasti" JATKUVASTI toisten aloitukselle esittäin viisasta vaikka todellisuudessa nolaa aina itsensä, vai kuinka ""(( MAHTAWAA UPEETA ))"". mut se kait lienee sinun ongelma.
Ja Anusaukkoa ei voita mikään
Meneppä apsilta ja aja hiyaasti ammattikoulullepäin miten siistit ovan noi penkat.siellä on joku joka ahertaa kyläkuvaa kauniimmaksi?!
Hieno homma, kovasti maisemat siiseytyy kun pusikoita ja lahoja puita poistetaan, voidaan kohta taasen puhua pohjanmaan helmestä, vielä kun nuo muutama ruma rakennus saadaan pois niin sitten!
Tässä on ITSE pienessä sievässä ylistänyt itseään...
niinpä.mikä on se roskan kerääjä joka vain autolla ajellee roskia joka kuja pullollaan.taitaa nukkua kotona?torikin ollut viikolla niin epäsiisti.kuka on esimies?
täällä asuvat haapavetisethän ne paskoo, tosi sontiaisia
ei kannata kenenkää siivota
Hyvä on jos komistuu, mutta kyllä te melekeen nollasta jouvutta alottaan.
Siitä kertoo seki, että kyläkaupan toukkien syömien tuomien kaatokin on TAPAUS!
S MARKET ON RUMA!
Viinan piru iski taas tähän kirjoittajaan....
Kehenkä D
tunnista ?
Vejä v päähäs D en hahahahahah
Onko oikein että itseänsä kehuu silmät sumeana ja muita mollaa seuraavassa viestissä.