Hienoa perussuomalaista työtä
Hienoa työtä
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jännä mamulehti. Toimistolla piileksivä puoluesihteeri sanoo: "Emme tinki tavoitteesta." Nolla Ossi sai aikaiseksi vain muutaman lauseen, mutta sekin meni sönkkäämiseksi. Järjetöntä.
Olipas Mielenkiintoinen lehti
Kuinka persut onnistuvat syyllistymaan rasismiin silloinkin, kun ottavat maahanmuuttajia listoilleen.
Nimimerkki; uskomatonta. -Olet tyypillinen soiniWätys ja leikit ovelaa. Jätä kieroilu Soinille, hän osaa sen rutiinilla.
Tuon lehden taitto on teknisesti surkea näin ammattilaisen näkemyksestä katsoen, mutta häiritsee myös se että itse Soini on vähän liian monessa artikkelissa ja kuvassa. Eikö siellä todellakaan löydy muita varteenotettavia, joita palvoa?
Ehtiikö Soini edes joka kuntaan, kunnan erityispiirteitä populistisoimaan vai meinaako se todellakin ottaa sen ennustetun liian läpnäkyvän ja umpikieron vastakkainasettelun "eurokriisi vs. vanhuspalvelut" jolla taas kusettaa ja aliarvioi kansaa uskomaan että jompikumpi sulkee toisen pois?
Päätoimittaja Turkkila hommatkoon ammattitaitoisen taittajan, koska eihän kukaan jaksa lukea pdf-julkaisua puolikkain otsikoin.
Ei todellakaan hienoa työtä, kaukana siitä!
työ ja perussuomalaiset ei sovi samaan lauseeseen :D