Jutta varmaan lukee tätä keskustelupalstaa,ku oli tämän päivän Kepariin kirjoittanut
puolustuspuheen,kuinka nyt panostetaan vanhuksiin ja nuorisoon!
Rahoja oli kovasti varattu,näkis nyt sitten myös ne tulokset!
Mainitsi siinä myös sen,että oli ennen vaaleja päivän Kuusikummussa "töissä",ja huomas hoitajapulan....
puolustuspuheen,kuinka nyt panostetaan vanhuksiin ja nuorisoon!
Rahoja oli kovasti varattu,näkis nyt sitten myös ne tulokset!
Mainitsi siinä myös sen,että oli ennen vaaleja päivän Kuusikummussa "töissä",ja huomas hoitajapulan....
Vastaukset 7
Vanhimmat
Populismia koko Jutta, ei osaa laskea ja apurahat menivät jo pa-eumaille, sinnä hän niitä heitti, ei me saada muuta kun lisää hoitajia sairaslomalle kun eivät jaksa, mutta kun istuu eduskunnassa liian kauan niin monella menee koko normaalin elämän tajuaminen kokonaan hukkaan !!!
Nyt nämä kansanedustajat pyrkii kunnallis vaali ehdokkaiksi, muka haluavat vaikuttaa maan asioihin ja sitä varten pitäs päästä kunnan hallitukseen.
Perustelevat myös ehdokkuutta kunnallis vaaleissa sillä, että eivät muuten pääse kuuntelemaan kansan ääntä.
Mitä ihmeen puhetta kansanedustajilta, jotka ovat korkealla pallilla eduskunnassa.
Niinkuin eduskunta paikalla ei olisi mitään vaikutusta, eikä arvoa päätöksen teossa ja kunnallis vaalipaikka paljon tärkeämpi.
Jos kansan edustaja valitaan kunnallisvaltuustoon, niin se on sieltä poissa joka ainoan kokouksen, mutta nostaa kyllä kokous palkkion.
Nehän saa palkkiot, vaikka ei olis paikallakaan, erityis lakeja heillä.
Eihän ne kansanedustajan ole edes eduskunnassa paikalla, vaan suurin osa aina poissa, miten muka sitten ehtisivät kunnallis valtuustossa olemaan.
Kansanedustajia ei pidä päästää kunnallis vaaliehdokkaiksi.
Kyllä ne kansalaisia voi tavata kansanedustajinakin, et tarvi mitään kunnallis vaaliehdokkuutta.
Se on vaan valetta, eivät nämä kansanedustajat kansalaisia halua tavata, jos haluaisivat, niin tapailisivat kansalaisia myös kansanedustajina ollessaan.
Taas kun vaalit lähestyy, niin alkaa kova valehteleminen.
- Vanhusten palveluihin lisää rahaa
- Syrjäytymisen estämiseen rahaa
- Jokaiselle suomalaiselle turvattu toimeentulo, johon lisärahoitusta
- Terveyden hyvinvoinnin edistämiseen rahaa
- Yhtäkään suomalaista ei jätetä oman onnensa nojaan, eikä unohdeta
Tässä muutama suosittu valehtelun aihe, joka vaaleissa.
Vaalien jälkeen mitään näistä ei toteudu, eikä ole parannusta luvassa.
Näimpä se taitaa olla...HUIJAUSTA taas=(
Nyt kansalle puhutaan passkaa taas vaalien alla. Ainoastaan Soinin puheita ei suuremmin kyseenalasteta. Sääli Suomen tyhmää kansaa.
Kertoisi Jutta taas miksi hän nostaa 14.000 euron palkkiot kokouksista joissa ei ole edes ollut läsnä, häpeäisi ja maksaisi takaisin kuten kaikki muutkin jotka tekevät samanlaista törkykauppaa ............................
Säälittävää, eikö teillä tosiaan oo elämää. Koirat haukkuu ja karavaani kulkee.
Kyllä tässä tosiaan on kuules elämää,vähän liiankin kans! Mutta kaikki nuo päätökset,mitä hallitus tekee,koskee ainakin kovasti meidän työssäkäyvien kukkaron päälle,joten haluan KYLLÄ,että rahat suunnataan juuri sinne,minne ne on luvattu!TULIKO SELVÄKS?!!!!!