Somaleille kiireesti paluulippua taskuun

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288498155617.html

Somalia odottaa miehiään jälleenrakentamiseen. Oli ylipäätään suuri erehdys ottaa tätä integroitumatonta muslimisakkia Suomeen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juuri näin, onhan noita kateltu täällä jo yli 20 vuotta. Eikä niillä ole ollut aikomustakaan muuta kuin vain loisia suomalaisten veronmaksajien kustannuksella,paskapoliitikkojemme ja virkahyysäreiden erityisessä suojeluksessa. Ne pitäisi viedä vaikka väkisin omaa kotimaataan rakentamaan ja kehittämään, nyt kun siellä kerran vihdoinkin on rauha.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antaa vetää kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288498155617.html

Somalia odottaa miehiään jälleenrakentamiseen. Oli ylipäätään suuri erehdys ottaa tätä integroitumatonta muslimisakkia Suomeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu