Gallupit enteilee uutta jytkyä perussuomalaisille, tällä kertaa syksyn kuntavaaleissa, ja mistähän ne äänet tulee, ei ainakaan sada taivaalta. Silloin kun PS nousee, Keskusta laskee. Eli kepuloisten valtuustojakkarat tutisee. Kannattaiskohan hyvissä ajoin loikata perussuomalaisiin jos vielä mielii pysyä edustajana kunnissa.
Alamäki tulossa
ei-kepuloinen
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kepun kannatus jäänee näissä vaaleissa jonnekin 13% tienoille. Ja luulenpa, että se on lopun alkua. Konkurssiin ja unholaan painuu koko turha kepulisakki.
Tässä on sopiva laulu kepulle, alkusanoiltaan varsinkin
http://www.youtube.com/watch?v=7APM2R5aB3E
Kuka vielä kehtaa äänestää persuja? Eivät ole olleet lehdissä ja uutisissa muuten kuin negatiivisessa mielessä. Koko ajan joku puolueen sisäinen riita päällä. Nytkin eläkeläisukko Väätäinen pitää omaa showtaan ja muut ovat kypsyneet sooloiluun.
Persut ovat kovia selittämään mitä pitäisi tehdä, mutta missä ovat näytöt? Ei missään ja vain typerys äänestää persuja. Sama pätee kepua äänestäviin.
Ei oppositiosta voi hallita. Jos kansa äänestää PS:n ek-vaaleissa Suomen suurimmaksi puolueeksi, alkaa tapahtua.
Kepu on ollut lukuisissa hallituksissa ja päässyt ohjailemaan Suomen politiikkaa ehkä enemmän kuin yksikään toinen puolue, "kiitos" siitä Urkille, ja nyt Kepu ei ajattele muuta kuin miten myydä Suomea EU:lle. Vanha roistopuolue on vain vaihtanut kansan ryöväystaktiikaa pysyäkseen itse pinnalla, mutta iskenyt talikkonsa kiveen, ei kansaa voi loputtomasti pettää. Monet entiset Kepun äänestäjät on siirtyneet jo nyt PS:n leiriin, ja pako jatkuu.
Itsehän oppositioon halusitte. Vaikka hallituspaikkaa oikein tyrkytettiin, vastuunotto ei kiinnostanut. Soinista on mukavampaa huudella hauskoja iskulauseita eduskunnan kyselytunneilla.
Kaksi ex juoppoa keräämässä ehdokkaita, kuka uskoo noihin, naisia 100 euroa kappale kuulemma.
Kepusta on tullut täysin aatteeton ja turha teknokraattipuolue jolla ei ole Suomelle muuta "annettavaa" kuin epäpäteviä ministereitä ja virkamiehiä.